RPA 2010. Mesut Ozil - turecki bohater Niemiec

Gol 60. minucie Mesuta Ozila dał Niemcom awans do 1/8 finału MŚ. Dla mającego tureckie korzenie pomocnika to najważniejszy gol w karierze.

Mesut Ozil - statystyki, ciekawostki, informacje ?

W 60 minucie Mesut Ozil dostał fantastyczne podanie przed polem karnym Ghany. Przyjął piłkę, przymierzył i strzelił w lewy górny róg bramki Kingsona. Bramkarz Ghany zasłonięty przez obrońców zareagować nie miał szans. To jego najważniejszy gol w karierze. Bramka dała Niemcom awans do 1/8 finału. "Ozil - bramka marzeń" - pisze po strzale na wagę awansu Sport Bild.

Ozil ma tureckie korzenie, ale urodził się w Gelsenkirchen. Żadnych związków z ojczyzną rodziców nie czuje. W 2007 roku zrzekł się nawet tureckiego obywatelstwa.

Grał w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, był najlepszym zawodnikiem kadry do lat 21, która w finale mistrzostw Europy pokonała w zeszłym roku Anglię 4:0. Teraz znów zmierzy się z Anglią, ale w 1/8 finału MŚ.

W seniorskiej kadrze Niemiec zadebiutował w 2009 roku, pierwszą bramkę zdobył w meczu towarzyskim meczu z RPA, ale dopiero Ghanie strzelił gola w meczu o punkty.

Ghana - Niemcy 0:1. Ozil

Już ostatni sezon Bundesligi dał sygnał, że trener Joachim Loew będzie miał z niego pożytek. 22-letni piłkarz Werderu Brema został wybrany najlepszym piłkarzem rundy jesiennej Bundesligi, dla Werderu zdobył już 13 bramek w 71 meczach. Wcześniej przez dwa sezony grał w swoim rodzinnym Gelsenkirchen - w Schalke. W 30 meczach gola nie zdobył.