RPA 2010. Australia - Serbia 2:1. Obie drużyny za burtą

Australia pokonała Serbię 2:1 w ostatniej kolejce grupy D, ale taki wynik nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Gracze z Bałkanów, podobnie jak zawodnicy z Antypodów wyjadą z RPA po fazie grupowej.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Oba zespoły, chcąc przedłużyć swoje szanse musiały zagrać o zwycięstwo.

Od początku niezwykle aktywny był Milo Krasić. W piątej minucie uderzył mocno, ale na posterunku był Mark Schwarzer. Jeszcze lepszą sytuację miał siedem minut później, kiedy minął już bramkarza, ale uderzył w sobie tylko znany sposób ponad poprzeczką.

Serbia nie próżnowała. Raz po raz wykonywała rzuty rożne, ale niewiele z nich wynikało. W 16 minucie bliski szczęścia był Żigić, ale nie doszedł do piłki zagranej przez Kuzmanovicia. Australii to nie otrzeźwiło, bo w 23 minucie kolejną sytuację zmarnował tym razem Branislaw Ivanović. Dość powiedzieć, że pierwszą dogodną sytuację piłkarze z Antypodów mieli dopiero w 32 minucie, ale Tim Cahill uderzył głową obok bramki. - Gol wisi w powietrzu, ale śmieje się z prawa ciążenia i paść nie chce - relacjonował serwis Z Czuba. ? Do przerwy gole nie padły.

Po wznowieniu gry gra się zaostrzyła, ale sytuacji bramkowych było mniej.

Australia atakuje

Sygnał do ataku dał w 60 minucie Mark Bresciano uderzając potężnie z rzutu wolnego. Dziewięć minut później serbscy kibice zamilkli. David Carney wrzucił piłkę w pole karne, wprost na głowę Cahilla, który tym razem nie zmarnował okazji.

Serbowie nie zdołali się otrząsnąć, a już przegrywali 0:2. Jason Culina odegrał do wprowadzonego parę minut wcześniej Bretta Holmana, który podbiegł z piłką kilka metrów i potężnie strzelił z 34. metrów. Vladimir Stojković był bez szans. W tym momencie Australia potrzebowała jeszcze dwóch bramek, by wyprzedzić Ghanę - swoich albo strzelonych Afrykanom przez Niemców w równolegle rozgrywanym meczu.

Obudziła się jednak Serbia. W 84 minucie Marko Pantelić. Dośrodkowanie Stankovicia wybił Schwarzer, ale pierwszy do piłki dobiegł Pantelić i zdobył kontaktową bramkę. Serbowie do końca walczyli o drugiego gola, który dałby im awans, ale mimo paru wybornych okazji nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?