RPA 2010. Pierwsza wygrana USA na mundialu od 2002 roku

Amerykanie pokonali Algierię 1:0 po golu zdobytym w doliczonym czasie gry przez Landona Donovana. To pierwsze zwycięstwo reprezentantów USA na mistrzostwach świata od 2002 roku.

USA - Algieria 1:0 - wszystko o meczu ?

W 1/8 mistrzostw w Korei i Japonii w 2002 r. Amerykanie pokonali Meksyk 2:0. W ćwierćfinale odpadli z Niemcami, i od tego meczu zaczęła się ich zła passa.

W 2006 roku w Niemczech start USA zakończył się spektakularną klapą. Amerykanie ulegli Czechom i Ghanie, a jedyny punkt zdobyli w meczu z Włochami.

W RPA podopieczni Boba Bradley'a zaczęli od remisu z Anglikami. O ile punkt wywalczony z drużyną prowadzoną przez Fabio Capello można uznać za dobry, to 2:2 ze Słowenią odebrano za oceanem jako porażkę. Żal Amerykanów był tym większy, że sędzia nie uznał im prawidłowo zdobytej bramki na 3:2.

Zła passa została przełamana w ostatnim momencie. W doliczonym czasie gry szybką kontrę na bramkę zamienił Landon Donovan. Gol ten dał USA nie tylko upragnione zwycięstwo, ale i awans z grupy. Gdyby utrzymał się wynik 0:0, dalej grałaby Anglia i Słowenia.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: