RPA 2010. Donovan ratuje Amerykanów, USA w 1/8 finału!

Landon Donovan w doliczonym czasie gry pokonał Raisa M'Bolhiego i utonął w ramionach kolegów. Pomocnik Los Angeles Galaxy zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1:0 i awans do 1/8 finału - odpadły z grupy C Algieria i Słowenia

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Algieria pierwsza mogła prowadzić. W szóstej minucie po błędzie Steve'a Cherundolo napastnik

AEK Ateny Rafik Djebbour był w sytuacji sam na sam z bramkarzem USA, ale uderzył w poprzeczkę. Po tej akcji już niemal non-stop atakowali faworyzowani Amerykanie, a Algierczycy ograniczali się do gry z kontry, z marnym skutkiem.

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych dominowali na boisku powinni prowadzić po pierwszej połowie różnicą paru bramek. W 17 minucie z przewrotki uderzał Herculez Gomez, ale ponad poprzeczką. Jeszcze lepszą okazję podopieczni Boba Bradleya zmarnowali chwilę później. Gomez znalazł się tuż przed sam przed Raisem M'Bolhim, uderzył z całej siły, ale prosto w bramkarza. W tej samej akcji piłkę do bramki wbił Clint Dempsey, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W toczonym równolegle drugim meczu tej grupy Anglia objęła prowadzenie ze Słowenią. Taki wynik oznaczał, że remis w meczu USA - Algieria wyeliminuje z turnieju obie drużyny. Być może ten fakt sparaliżował zawodników. Mimo kolejnych okazji nie byli w stanie trafić do siatki. Pod koniec pierwszej połowy mecz się wyrównał, ale wciąż lepsze sytuacje stwarzali Amerykanie. M.in. Jozy Altidore spudłował z pięciu metrów, marnując kolejną stuprocentową okazję dla swojego zespołu.

Na drugą połowę nie wyszedł nieskuteczny Gomez, ale nie zmieniło to postawy jego kolegów pod bramką rywali. W 57 minucie koszmarny błąd popełnił jeden z obrońców Algierii wybijając piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Dempseya. Ten nie skorzystał jednak z prezentu - trafił w słupek. Siedem minut później w pole karne rywali wbiegł Benny Feilhaber, strzelił celnie ale na posterunku był dobrze broniący golkiper zespołu z Afryki. Wszystko zmieniło się dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy kontrę Amerykanów wykończył Landon Donovan. Gdy strzelał, mecz Anglia - Słowenia już się zakończył i gracze USA mogli zacząć się cieszyć.

Algieria jest pierwszą drużyną która zakończyła udział w mundialu bez strzelonej bramki. Prócz nich bramki nie zdobył jeszcze tylko Honduras, ale ma przed sobą jeszcze jeden mecz.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?