Brehme: Podolski pokazał słaby charakter. Z Ghaną odkupienie!

Andreas Brehme, którego gol z karnego w finale z Argentyną dał Niemcom mistrzostwo świata w 1990 roku ostro skrytykował Łukasza Podolskiego za zmarnowaną ?jedenastkę? z Serbią i zażądał odkupienia w spotkaniu z Ghaną

Jak gra Podolski na mundialu - sprawdź statystyki ?

- Za każdym razem gdy wspominam porażkę z Serbią, trzęsie mną złość. Po ostatnim gwizdku byłem tak wściekły, że o mało co nie wyrzuciłem telewizora przez okno! Nie tylko z powodu haniebnego sędziowania, niesłusznego wyrzucenia z boiska Miro Klosego i błędzie Holgera Badstubera przy golu na 0:1. Najbardziej wkurzył mnie niewykorzystany karny Podolskiego - stwierdził były mistrz świata, który przez całą karierę był wybitnym specjalistą od rzutów karnych.

- Pal diabli, że Poldi nie trafił do siatki, bo to się zdarza. Ale nie do przyjęcia było dla mnie, że strzelił nonszalancko, najgorzej w karierze, wiem doskonale, że potrafi strzelać nie do obrony. A najgorsze było to, że po meczu stwierdził z uśmiechem do kamery, że strzał był dobry, tylko bramkarz szczęśliwie dla siebie wybrał właściwy róg. Takie zachowanie to dowód słabego charakteru! Trener Loew powinien był natychmiast zdjąć go z boiska i zakazać wykonywania "jedenastek" na tym turnieju. Niech strzela Basti Schweinsteiger - wezwał Brehme.

Brazylijczyk Cacau zastąpi Mirosława Klose. To on musi zbawić Niemcy

Były mistrz Niemiec i Włoch w barwach Bayernu Monachium, FC Kaiserslautern i Interu Mediolan stwierdził, że mecz z Ghaną to doskonała okazja do odkupienia win, dla Podolskiego i wszystkich pozostałych. Dodał, że piłkarze Loewa muszą jak najszybciej zdobyć gola. Im dłużej będzie się utrzymywał bezbramkowy remis, tym większa nerwowość będzie się wkradać w szeregi Niemców, a pewność siebie w duszę piłkarzy Ghany, która może ich ponieść. A wówczas wszystko może się skończyć dla Niemców łzami.

- Odpadnięcie na tym etapie mundialu byłoby katastrofą dla całego niemieckiego futbolu. Chłopcy muszą o tym pamiętać wychodząc na mecz i zagrać z odpowiednią determinacją. Tu nie chodzi o żadnego zawodnika personalnie ani o trenera. Tu chodzi o Niemcy. Porażkę z Serbią muszą wyrzucić z głów i zagrać o przyszłość. Trenerowi zasugerowałbym tylko jedną zmianę: Zdjąć Badstubera z lewej obrony, wystawiając w jego miejsce Marcella Jansena, Philipp Lahm może zostać na prawej stronie - dodał Brehme.

Przed meczem Ghana-Niemcy: Mój brat obcokrajowiec ?

Więcej o: