MŚ 2010. Zięć trenera Maradony

Napastnik Sergio Aguero nie mógł nie pojechać na mundial, bo jak Diego Maradona mógłby odmówić ojcu swojego wnuka? Przeciw Grecji Aguero zagrał po raz pierwszy w podstawowym składzie.

O Sergio Aguero na mundialu czytaj na Sport.pl ?

Jak podkreślają argentyńscy dziennikarze Sergio Aguero i Giannina Maradona żyją w związku nieformalnym. Ale gdy rodziło się ich dziecko cała Argentyna zastanawiała się czy z takimi genami - zarówno od ojca jak i od strony matki - może w przyszłości nie zrobić kariery jako wielki piłkarz.

Aguero nosi przydomek "Kun", który nadali mu dziadkowie, bo przypominał im postać z japońskiej kreskówki. Jest wychowankiem Independiente, ale od czterech sezonów strzela gole dla Atletico Madryt. W 179 meczach w barwach zespołu z Madrytu zdobył 68 bramek. W kadrze w 22 meczach trafił 8 razy.

Na mundialu w RPA nie gra w pierwszym składzie, bo konkurencja w ataku Argentyny jest ogromna. Niepodważalną pozycję ma Leo Messi. Trudno też "wygryźć" ze składu strzelającego gole dla Realu Madryt Gonzalo Higuaina i grającego w Manchesterze City Carlosa Teveza. Przeciw Grecji zagrał, bo rywale odpoczywali lub pauzowali za kartki. Wcześniej w meczu z Koreą Południową zaliczył asystę.

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?

Więcej o: