MŚ 2010. France Football: Skończyli na dnie

?Skończyli na dnie? - to odnoszący się do porażki Francuzów na MŚ tytuł z serwisu internetowego France Football. Media nie zostawiają suchej nitki na reprezentacji, która zajęła ostatnie miejsce w grupie A.

Informacje o Francji na MŚ na Sport.pl ?

"Piłkarze, zajmujący się przez ostatnie tygodnie podziałami na separatystów prowokujących bojkot treningu i donosicieli, których intensywnie szukano, najzwyczajniej zapomnieli jak się gra w piłkę. Byli fatalnie przygotowani fizycznie i psychicznie. Mieli problemy z postawieniem jednej stopy za drugą" - podsumowuje występ Francuzów w przegranym 1:2 meczu z RPA France Football. "Raymond Domenech nie wahał się przed radykalnymi zmianami w swoim ostatnim meczu z kadrą. Za późno. Przed meczem zapowiadał, że wszystko będzie działało dobrze. Jak było - widzieliśmy" - dodaje serwis. Cytowany przez France Footbal wiceprezes francuskiej federacji Gervais Martel sprawę podsumował krótko: - To katastrofa. Wpadliśmy w kupę i musimy z niej wyjść.

"Podróż do wrót piekieł" - tytułuje serwis L'Equipe zbiór najciekawszych wpisów internautów po porażce z RPA. "Całe szczęście nie musimy już kibicować tej drużynie. Odpadli i na to zasłużyli. Zespół nie miał duszy. Na boisku zaprezentowali farsę" - pisze jeden z nich. - Nie rozumiem tego co się stało. Ale bardziej żałuję tego co stało się w ten weekend - mówi, cytowany przez L'Equipe, szef francuskiej federacji Jean-Pierre Escalettes, nawiązując do kłótni we francuskiej ekipie. - Francuska piłka przyniosła wstyd naszemu krajowi - dodał.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: