MŚ 2010. Hitzfeld wściekły na arbitra: Niektórzy nie powinni sędziować

W poniedziałkowym spotkaniu reprezentacji Chile ze Szwajcarią czerwoną kartkę zobaczył Valon Behrami. Podopieczny Ottmara Hitzfelda został ukarany za uderzenie łokciem Arturo Vidala, ale szkoleniowiec Helwetów sądzi, że decyzja arbitra była błędna. - Jestem zły, bo stałem kilka metrów od Behramiego i widziałem popis aktorski Vidala - wściekał się Hitzfeld.

- Mój piłkarz próbował zasłaniać piłkę, a Vidal upadł, zakrył twarz dłońmi i wymusił czerwoną kartkę. Wow, to był całkiem niezły występ! - ironizował były trener Bayernu Monachium.

Hitzfeld uważa, że za swoje przewinienie Behrami nie powinien otrzymać nawet żółtej kartki. - To z pewnością nie był faul, za który arbiter powinien wyrzucić go z boiska. To nie nadawało się nawet na żółtą kartkę - przekonuje.

Błędna - według Hitzfelda - decyzja sędziego całkowicie odmieniła obraz gry. - Dopóki mieliśmy jedenastu graczy mogliśmy powalczyć o punkty. W dziesiątkę było bardzo trudno i dlatego przegraliśmy - tłumaczy porażkę 61-letni szkoleniowiec. - Niektórzy nie powinni gwizdać na boisku, tylko na plaży - zakończył.

Porażka w meczu z Chile nie oznacza, że Szwajcarzy nie mają szans na wyjście z grupy. Zespół Hitzfelda musi pokonać Honduras (25 czerwca o 20.30) i liczyć na korzystny rezultat spotkania Chile z Hiszpanią, tj. remis bądź zwycięstwo piłkarzy z Ameryki Południowej.

Zobacz tabele wszystkich grup mistrzostw świata w RPA ?

Więcej o: