MŚ 2010. Vicente Del Bosque: Nie jestem do końca zadowolony

Pomimo zwycięstwa 2:0 z Hondurasem, trener reprezentacji Hiszpanii Vicente Del Bosque nie jest do końca zadowolony ze swoich podopiecznych. - To nie był dobry mecz. Stworzyliśmy tyle sytuacji, że wynik powinien być o wiele wyższy - powiedział Del Bosque.

W drugim meczu na mundialu w RPA Hiszpanie pokonali Honduras 2:0. Oba gole zdobył król strzelców Euro 2008 - David Villa. Bramkowych sytuacji Hiszpania miała jednak w meczu co najmniej kilkanaście i właśnie brak skuteczności wypomniał podopiecznym Vicente Del Bosque.

- To nie był dobry mecz. Stworzyliśmy tyle sytuacji, że wynik powinien być o wiele wyższy. Nie jestem więc całkowicie zadowolony. Już ze Szwajcarią graliśmy lepiej, nawet mimo porażki. W tamtym meczu było więcej harmonii, poukładania. Dziś zagraliśmy bardziej otwarcie, ale byliśmy też bardziej podatni na ciosy - powiedział Del Bosque.

Dziennikarze zapytali szkoleniowca także o przyszłego rywala - Chile.

- To drużyna bardzo aktywna, agresywna, kontaktowa. Są groźni w ataku, robią to szybko, sprytnie, tak jak mają w zwyczaju latynoskie drużyny - zakończył trener mistrzów Europy.

Więcej o Hiszpanii na MŚ ?

Więcej o: