MŚ 2010. Jesus Navas - wystrzałowy rezerwowy

Skrzydłowy Sevilli niespodziewanie zastąpił w pierwszym składzie Hiszpanii przeciw Hondurasowi Davida Silvę. I był jednym z najlepszych na boisku.

O Navasie czytaj tutaj ?

W meczu ze Szwajcarią Davida Villę wspierał David Silva. Navas wszedł na boisko na niecałe pół godziny. Przeciw Hondurasowi Villa do pomocy dostał Fernando Torresa, a na skrzydle zagrał Jesus Navas. Pomocnik Valencii asystował przy drugim trafieniu nowego napastnika Barcelony i wywalczył rzut karny, który Villa przestrzelił.

Navas był bardzo aktywny. Często schodził ze skrzydła do środka. Firmowym zagraniem Hiszpana, było zbiegnięcie w kierunku linii końcowej i wycofanie piłki przed pole karne. Takie podanie powtórzył w drugiej połowie kilkakrotnie i w ten sposób padł drugi gol w meczu. Navas imponował szybkością i wytrzymałością.

Jesus Navas ma 24 lata. Urodził się w okręgu Sewilli i już jako 15-latek trafił do FC Sevilla. W ciągu siedmiu sezonów w pierwszej drużynie, do której trafił w 2003 r. w 253 meczach zdobył 25 goli. Z Sevillą zdobył dwukrotnie Puchar UEFA i dwa razy Puchar Hiszpanii.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: