MŚ 2010. Król strzelców Euro 2008 wreszcie trafił

David Villa, mistrz Europy sprzed dwóch lat, który na turnieju w Austrii i Szwajcarii zdobył cztery bramki, strzelił dwa pierwsze gole na mundialu w meczu przeciw Hondurasowi. To jego 39 i 40 gol w kadrze.

Najnowsze informacje o Villi na Sport.pl ?

Villa goni Raula, najlepszego strzelca w historii reprezentacji Hiszpanii, który strzelił w niej 44 gole. Ma dużą szansę by go dogonić, bo o ile legendarny już napastnik Realu Madryt zdobywał średnio 0,43 bramki na mecz to Villa strzela 0,66 gola na mecz, a ma dopiero 28 lat.

W 17. minucie Villa przejął podanie na lewym skrzydle i wbiegł w pole karne mijając przy tym trzech obrońców. Padając na murawę zdołał jeszcze strzelić, przełamując ręce bramkarza Hondurasu. W 51. minucie zdobył drugą bramkę strzałem zza pola karnego. Mógł ustrzelić hat trick ale w 63. minucie spudłował rzut karny.

Villa to bohater największego do tej pory transferu tego lata. Barcelona kupiła bramkostrzelnego napastnika z Valencii za 40 mln euro. Villa jest wychowankiem Sportingu Gijon. w latach 2003-2005 grał w Realu Saragossa. W ciągu ostatnich pięciu sezonów spędzonych w Valencii w 225 meczach strzelił 129 goli.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: