Play off NBA. Zwycięstwa Nets i Spurs

Po zaskakującej porażce sprzed dwóch dni koszykarze New Jersey Nets pokonali Indiana Pacers 95:79

Koszykarze New Jersey Nets pokonali Indianę Pacers 95:79, a drużyna Seattle SuperSonics wygrała na wyjeździe z San Antonio Spurs 98:90 w poniedziałkowych meczach pierwszej rundy play off w NBA.

Stan rywalizacji w obu parach jest remisowy - 1:1 (gra się do trzech zwycięstw).

Zespół New Jersey Nets do zwycięstwa w Continental Airlines Arena poprowadził Jason Kidd. 23-letni zawodnik zdobył 20 punktów, a także zapisał na swoim koncie dziesięć zbiórek i dziewięć asyst. Dorobek mierzącego 193 cm wzrostu koszykarza mógłby być jeszcze okazalszy, ale nie wykorzystał żadnej z trzech prób rzutów za trzy punkty.

Decydująca dla losów spotkania była druga kwarta. Pierwszą gospodarze zakończyli jednopunktową porażką (18:19), a po kolejnej uzyskali już 11-punktową przewagę (49:38). W drugiej połowie utrzymywali korzystny rezultat, a oprócz Kidda, wyróżnili się Kenyon Martin (zdobył w sumie 19 pkt), Keith Van Horn (17) i Aaron Williams (15).

Wygrana z Indianą była pierwszym triumfem Nets w play off od 4 maja 1994 roku, kiedy to pokonali New York Knicks.

W ekipie gości 26 punktów zdobył Reggie Miller.

W drugim poniedziałkowym meczu koszykarze San Antonio Spurs nie wykorzystali atutu własnej hali i przegrali z Seattle SuperSonics 90:98.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała porażki gospodarzy, którzy wygrali ją 36:22. W następnych górą już byli zawodnicy SuperSonics, którzy schodzili na przerwę z dwupunktową stratą (52:54), ale byli zdecydowanie lepsi w drugiej części.

Wśród gości najskuteczniejszym był 34-letni Gary Payton, który zdobył 21 punktów. W ekipie rywali 32 pkt uzyskał Tim Duncan (zanotował także 12 zbiórek).

Wyniki poniedziałkowych meczów pierwszej rundy play off w zawodowej lidze koszykówki NBA: