Polska prasa po GP w Toruniu: "Wieczór trzech króli", "Koncert trzech tenorów"

PRZEGLĄD PRASY. Polscy żużlowcy przeszli do historii cyklu Grand Prix zajmując całe podium podczas sobotniego GP Polski w Toruniu. Wygrał Tomasz Gollob przed Rune Holtą i Jarosławem Hampelem. - Koncert trzech tenorów - tytułuje swoją relacje "Przegląd Sportowy".

Tak relacjonowaliśmy na żywo ?

Polskie gazety prześcigają się w komplementowaniu polskich żużlowców. Największe pochwały zbiera naturalnie Tomasz Gollob.

"Rzeczpospolita": Wieczór trzech króli

- W sobotni wieczór trzej Polacy fruwali po torze, próbował im przeszkadzać tylko mistrz świata Australijczyk Jason Crump, ale i on poddał się w decydującym wyścigu - pisze "Rzeczpospolita".

"Metro": Bezkonkurencyjny król Tomasz

- 39-latek z Bydgoszczy przezywa drugą młodość - zachwyca się "Metro". - Myślę, że w tym roku wreszcie będę mistrzem świata - ma nadzieje utytułowany żużlowiec.

"Polska": W Toruniu podium całe nasze!

- W sobotni wieczór nie było na Golloba mocnych. Wygrał wszystko, a nawet więcej, bo przecież dwukrotnie jego biegi przerywano, gdy był na prowadzeniu - przypomina "Polska The Times". - Jemu to upragnione złoto IMŚ należy się jak nikomu innemu.

"Przegląd Sportowy": Koncert trzech tenorów

- Polacy zwyciężyli w sześciu z pierwszych ośmiu wyścigów, zaś Gollob, Hampel i Holta zadziwiali wielką ochotą do walki. Wygrana w Toruniu, na torze wymagającym dobrej techniki jazdy, to duża sprawa - Zaznacza "Przegląd Sportowy".

"Gazeta Wyborcza": Podium do Polski należy

- Polacy sami nie wierzą, co teraz widzą! - krzyczał w relacji dla radia jeden z duńskich dziennikarzy, kiedy Gollob polewał szampanem drugiego w zawodach Holtę. Wśród uczestników GP opinie są podobne: po turnieju w Toruniu, Gollob jest głównym kandydatem do mistrzostwa.

"Super Express": Polacy rządzą w Grand Prix

- Trzeba wiele szczęścia, by powtórzyć albo poprawić wynik ze stolicy Danii, gdzie z Tomkiem Gollobem zajęliśmy dwa czołowe miejsca na podium. Raczej Polacy nie stanął na wszystkich stopniach pudła - mówił przed GP Polski Jarosław Hampel. A jednak!

Polaków chwalą też gazety ze Skandynawii ?

Więcej o: