MŚ 2010. Marcello Lippi narzeka na brak szczęścia, Cannavaro jest sfrustrowany

Włosi zremisowali swój drugi mecz na mistrzostwach świata. Tym razem mistrzowie świata nie potrafili pokonać Nowej Zelandii. Winnym remisu Marcello Lippi - trener Włoch, czyni...zły los. Natomiast Fabio Cannavaro jest sfrustrowany remisem, mimo nienajgorszej gry.

Drugi mecz i drugi raz remis. Po raz drugi też Włosi zdołali strzelić rywalom tylko jedną bramkę. A że sami nie grają "na zero" z tyłu, to mają na koncie raptem dwa punkty. Zajmują w grupie F mistrzostw świata w RPA drugie miejsce (razem z Nową Zelandią) i nie mogą sobie pozwolić już na błędy.

Marcello Lippi, trener aktualnych mistrzów świata, zdaje sobie z tego sprawę. Winnym za brak zwycięstwa w meczu z Nową Zelandią w większym stopniu obwinia jednak zły los, niż słabą grę.

- Nie mamy zbyt dużo szczęścia, ale przyznaję, że nie gramy też najlepiej - powiedział Lippi.

- Rozpoczęliśmy mecz fatalnie (gol dla Nowej Zelandii w 7. minucie - red.) i ciężko później było wrócić do gry. Graliśmy z dużym poświęceniem, ale zabrakło nam szczęścia w newralgicznych momentach - dodał szkoleniowiec.

- Powiedzmy sobie szczerze. Nie mieliśmy dziś szczęścia. Wrzucaliśmy wiele piłek w pole karne, ale nic z tego nie wynikało. Teraz musimy wygrać ostatni mecz, by nie musieć martwić się o awans do rudny pucharowej - zakończył Marcello Lippi.

Cannavaro: To frustrujące

Kapitan reprezentacji Włoch - Fabio Cannavaro, uważa, że reprezentacja Włoch zagrała dobry mecz i jest sfrustrowany, że mimo tego nie udało się odnieść zwycięstwa.

- Oni byli tylko raz w naszym polu karnym. Wtedy, gdy strzelili gola - mówi Włoch.

- Tylko my graliśmy w piłkę. Oni nam cały mecz przeszkadzali. Ciężko gra się z taką drużyną - dodaje Cannavaro.

- To frustrujące, gdy grasz dobrze cały mecz, a kończysz z remisem - zakończył kapitan włoskiej kadry.

Włochy - Nowa Zelandia 1:1. Bramki z meczu

Więcej o kadrze Włoch na MŚ w RPA ?

Więcej o: