RPA 2010. Deco nie zagra w meczu z Koreą Płn.

Narzekający na kontuzję biodra Deco nie zagra w poniedziałkowym meczu Portugalii z Koreą Północną. Pomocnik Chelsea opuścił niedzielny trening zespołu Carlosa Queiroza.

- Deco zawsze jest ważnym ogniwem w naszym zespole - powiedział Cristiano Ronaldo, który ma nadzieję, że jego kolega wydobrzeje przed ostatnim meczem grupowym. 25 czerwca Portugalia zmierzy się z Brazylią.

Piłkarze Carlosa Queiroza chcą wysoko pokonać Koreę Północną, żeby uniknąć sytuacji, w której o ich awansie miałoby decydować spotkanie z pięciokrotnymi mistrzami świata.

- Jeśli wygramy z Koreą, będziemy na dobrej drodze do awansu do drugiej rundy - mówi Ronaldo. - Nawet zdobycie mistrzostwa nie jest poza naszym zasięgiem. Musimy wierzyć, że jest to możliwe.

Poniedziałkowy rywal Portugalczyków do łatwych na pewno nie należy. Piłkarze Kim Jong Huna po ambitnej walce ulegli Brazylii tylko 1:2. Do kolejnego spotkania przystąpią podbudowani dobrym występem przeciwko tak utytułowanemu rywalowi.

- To groźny zespół, w szeregach którego są bardzo szybcy piłkarze - mówi pomocnik Realu Madryt, oceniając najbliższego przeciwnika Portugalii. - Chcemy wygrać, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo oszukać defensywnie zorientowanych rywali.

Choć w pierwszym meczu Cristiano Ronaldo nie zachwycił, Koreańczycy obawiają się jego strzałów. Napastnik Jong Tae Se porównał Ronaldo do legendarnego Eusebio, który w ćwierćfinale MŚ w 1966 roku strzelił Korei Północnej cztery bramki. - Ronaldo jest nawet lepszy, bo ma wyższe umiejętności techniczne i taktyczne - mówi Tae Se.

W pierwszym meczu na mundialu Portugalia zremisowała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0:0. Liderem grupy G jest Brazylia, która pokonała Koreę Północną 2:1.

Wszystko o zespole Portugalii na MŚ ?

Więcej o: