MŚ 2010. 24 minuty na mundialu Kewella

Harry Kewell wrócił do pierwszego składu Australii na mecz z Ghaną. Miał być motorem napędowym swojej drużyny, ale jego występ na mundialu zakończył się prawdopodobnie już po 24. minutach. Sędzia był bezlitosny - za zagranie ręką w polu karnym wyrzucił Australijczyka z boiska. Jego koledzy zremisowali z Ghaną 1:1.

W 24. minucie drugiego występu Australijczyków na mundialu, piłkarze Ghany przeprowadzili ładną akcję prawą stroną boiska, którą strzałem próbował wykończyć Jonathan Mensah. Ghanijczyk celował w lewy róg bramki Schwarzera, ale na drodze stanął mu Harry Kewell.

Gwiazdor "Kangurów" aby nie dopuścić do straty bramki, stojąc na linii bramkowej zagrał piłkę ręką. Sędzia był bezlitosny - czerwona kartka dla Kewella i rzut karny dla Ghany, który pewnie wykorzystał Asamoah Gyan. Australia nie zdołała pokonać Ghany, więc prawdopodobnie był to ostatni występ piłkarza na mundialu w RPA.

Kewell jest piłkarzem Galatasaray. Przed decyzją o trasferze do Turcji zdobywał bramki dla Leeds United i Liverpoolu. Pod koniec sezonu napastnik reprezentacji Australii miał problemy ze ścięgnami i nie wystąpił w ostatnich meczach Galatasaray oraz przedmundialowych spotkaniach kontrolnych. Pim Verbeek nie zdecydował się również na wystawienie Kewella w pierwszym składzie w meczu z Niemcami. W arcyważnym spotkaniu z Ghaną, gwiazdor "Kangurów" miał poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa.

Ghana - Australia 1:1. Gyan (1:1)