MŚ 2010. Anelka obraził Domenecha

"Pie.... się, skur......" - powiedział Anelka do trenera reprezentacji Francji Raymonda Domenecha w przerwie przegranego 0:2 meczu z Meksykiem - donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe".

Reprezentacja Francji w dwóch meczach grupy A mistrzostw świata w RPA zgromadziła zaledwie jeden punkty i jest bliska odpadnięcia z turnieju już po fazie grupowej. Ostatni mecz - przegrany 0:2 z Meksykiem, dał obraz bezradności francuskiej kadry, braku pomysłu na grę, zaangażowania, a także potwierdził istnienie konfliktów, trawiących drużynę od środka.

"Pie.... się, skur......" - powiedział, według "L'Equipe", Anelka do Domenecha w przerwie meczu z Meksykiem. Trener chciał przekazać piłkarzowi kilka rad taktycznych, na co ten odpowiedział w taki właśnie niewybredny sposób.

Anelka na długą połowę już nie wyszedł - zastąpił go Andre-Pierre Gignac.

Piłkarz Chelsea Londyn od dawna ma na pieńku z Domenechem. Cztery lata temu trener nie powołał go do kadry na mistrzostwa świata w Niemczech, nawet wtedy, gdy w przeddzień turnieju kontuzji doznał napastnik Djibril Cisse.

Dziennikarze francuscy oburzeni:

Korespondent Sport.pl w RPA - Michał Pol - rozmawiał na temat Anelki z francuskimi dziennikarzami. Dziwią się oni, że tak zachował się doświadczony, 31-letni pilkarz.

- Wszyscy we Francji mają już powyżej uszu Domenecha i cieszą, że po mundialu wreszcie zastąpi go Laurant Blanc. Ale też wszystkich oburzyło zachowanie Anelki. Tak mógłby się zachować junior, któremu puściły nerwy, ale 31-letni, doświadczony piłkarz. Większość z nas uważa, że już nigdy nie powinien zagrać w reprezentacji "Trójkolorowych" - opowiadają dziennikarze AFP, Yann Bernal i Emmanuel Barranguet.

To nie jedyny konflikt w kadrze Francji:

Incydent z udziałem Anelki nie jest jedynym, który podczas tych mistrzostw rozgorzał we francuskiej kadrze. Piłkarze nie są zadowoleni z pozycji Yoanna Gourcuffa, którego Domenech kreuje na lidera reprezentacji, krytykują raz po raz wytyczne szkoleniowca. Po pierwszym meczu mistrzostw, zremisowanym z Urugwajem 0:0, swojej frustracji nie omieszkał wyrazić inny gracz Chelsea - Florent Malouda.

Poza tym rozgorzała dyskusja na temat wyboru kapitana kadry. William Gallas oficjalnie skrytykował decyzję trenera, który uczynił przywódcą drużyny Patrice Evrę.

Anelka wyrzucony z kadry:

Christian Teinturier, wiceszef francuskiej federacji, apelował, by Anelka został usunięty z francuskiej kadry, o ile informacje "L'Equipe" okażą się prawdziwe. Prośby działacze zostały wysłuchane - francuski napastnik został odesłany w sobotę do domu

Katastrofa francuska ?

Więcej o: