RPA 2010. Serbia - Niemcy najbrutalniejszym meczem na mundialu

Mecz Niemców z Serbami okazał się najbrutalniejszym z dotychczasowych meczów na mundialu. Hiszpański sędzia Alberto Undiano Mallenco tylko w pierwszej połowie pokazał sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę. W drugiej połowie arbiter ukarał jeszcze trzech graczy.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Dotychczas najwięcej kartek obejrzeli piłkarze w meczu Urugwaj - Francja, pierwszego dnia mundialu. Japoński sędzia Yuichi Nishimura ukarał żółtymi kartkami sześciu piłkarzy. Upomnieni zostali: Francuzi: Patrice Evra, Franck Ribery, Jeremy Toulalaln, oraz Mauricio Victorino, Diego Lugano i Nicolas Lodeiro. Ten ostatni ukarany został dwukrotnie i opuścił boisko.

W meczu Niemcy - Serbia już w pierwszej połowie pięciu piłkarzy obejrzało żółte kartoniki: Branisłav Ivanović i Aleksandar Kolarow z Serbii oraz Sami Khedira, Philipp Lahm i Miroslav Klose po stronie Niemiec. Ten ostatni ukarany został dwukrotnie, za co w 32. minucie opuścił boisko.

W drugiej połowie żółte kartki obejrzeli Neven Subotić i Nemanja Vidić z drużyny serbskiej oraz Bastian Schweinsteiger z ekipu Joachima Loewa.

Najmniej kartek - po jedenj żółtej - pokazali sędziowie spotkań Korea Północna - Brazylia i Grecja - Korea Południowa.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: