RPA 2010. Drogba w pierwszym składzie na Brazylię?

Sven-Goran Eriksson zdradził, że Didier Drogba może wystąpić w pierwszym składzie w meczu przeciwko Brazylii. Wybrzeże Kości Słoniowej zmierzy się z pięciokrotnymi mistrzami świata w niedzielę.

Didier Drogba - dowiedz się więcej o napastniku WKS ?

Drogba doznał kontuzji prawego ramienia 4 czerwca podczas sparingowego meczu z Japonią. Lider i najlepszy piłkarz WKS przeszedł operację i już po kilkunastu dniach powrócił do treningów. Pierwszy mecz na mundialu zaczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 66. minucie zmieniając Salomona Kalou.

- Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli Didier Drogba wyjdzie w pierwszej jedenastce na mecz przeciwko Brazylii - powiedział Sven-Goran Eriksson. - To bardzo ważny dla naszego zespołu zawodnik, a jego stan zdrowia ostatnio znacznie się poprawił.

Po bezbramkowym remisie z Portugalią, piłkarze i trener Wybrzeża Kości Słoniowej są pełni optymizmu przed spotkaniem z Brazylią. Prowadzona przez szwedzkiego trenera reprezentacja w ostatnim meczu zmierzy się z Koreą Północną.

Eriksson docenia klasę najbliższego rywala, ale zapewnia, że jego drużyna nie boi się walczyć z najlepszymi na świecie. - To będzie ciężki mecz, ale patrząc na to, jak graliśmy z Portugalią, wierzę, że stać nas na sprawienie niespodzianki - mówi.

Sven Goran-Eriksson już raz mierzył się z zespołem Brazylii. W 2002 roku prowadzona przez niego Anglia uległa późniejszym mistrzom świata 1:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata.

Więcej o: