MŚ 2010. Hiszpańska prasa broni Sary Carbonero, krytykuje "The Times"

W hiszpańskiej prasie ze zdziwieniem i oburzeniem przyjęto sugestie prestiżowego londyńskiego dziennika "The Times", żeby winą za porażkę Hiszpanii ze Szwajcarią obarczyć Sarę Carbonero, dziennikarkę telewizji Telecinco, a prywatnie dziewczynę bramkarza Hiszpanii Ikera Casillasa.

Na zdjęciach zrobionych przed meczem ze Szwajcarią widać, że Sara Carbonero nadaje relację z boiska ustawiona tuż za bramką rozgrzewającego się Casillasa. W miejscu tym została przez cały mecz. Według sugestii "The Times" Carbonero prywatnie związana z Casillasem, rozpraszała bramkarza Hiszpanii. Angielski dziennik zamieścił trzy zdjęcia z pomeczowego wywiadu Carbonero z Casillasem opatrzone nagłówkiem "Dziewczyna bramkarza rozpoczęła Hiszpańską Inkwizycję". W czwartek rano sugestie o rozpraszaniu Casillasa przez Carbonero powtarzało wielu hiszpańskich kibiców dzwoniących do programów radiowych i piszących na internetowych forach.

Największy dziennik w Hiszpanii "El Pais" jest co najmniej zdziwiony artykułem w "The Times". "To zadziwiające, że tak poważna i wpływowa gazeta, która wyznacza kierunki brytyjskiego dziennikarstwa, podejmuje temat, który zazwyczaj jest pożywką tabloidów. Interpretacja sytuacji przedstawiona przez autorów zakrawa na brak obiektywizmu" - czytamy w dzienniku.

"Angielskie media wszędzie szukają skandalu. The Times, gazeta o wiele bardziej prestiżowa niż tabloidy jak The Sun" czy Daily Star, na swojej pierwszej stronie nie pisze o meczu swojej reprezentacji, ani o naszej porażce ze Szwajcarią, tylko o pomeczowym wywiadzie Sary Carbonero z hiszpańskim bramkarzem Ikerem Casillasem, z którego możemy się dowiedzieć, że dziennikarka, a prywatnie dziewczyna piłkarza, przez cały mecz niemal go molestowała" - pisze dosadnie madrycki dziennik sportowy "AS".

"Jeden wywiad, a wzbudził tak wielkie szaleństwo w sportowych mediach z powodów pozasportowych" - dziwi się prestiżowa "La Vanguardia". Kataloński "Sport" pisze, że "The Times" robi niepotrzebną aferę, celowo używa takiej retoryki. "Nie tylko piszą, że Iker myśli o innych rzeczach, ale nawet wprost wysnuwają wniosek, że to Carbonero jest winna utracie gola" - pisze "Sport".

"Carbonero winna porażki" - pisała angielska prasa ?

Więcej o: