MŚ 2010. Diego Forlan - największa gwiazda Urugwaju

Strzelec gola dla Urugwaju to największa gwiazda drużyny z Ameryki Południowej. W meczu z RPA stworzył różnicę która dała jego zespołowi zwycięstwo.

O Diego Forlanie przeczytasz na Sport.pl ?

Typowani na gwiazdy mundialu partnerzy Forlana z ataku Edinson Cavani z Palermo i Luis Suarez z Ajaxu na razie nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Forlan w drugiej połowie zdobył gola z rzutu karnego, a w 24. minucie meczu z RPA strzelił jednego z najładniejszych goli na tegorocznym mundialu. Z pięknych uderzeń z dystansu jest jednak znany również w Atletico Madryt i w lidze hiszpańskiej.

Jego dwa trafienia dały madryckiej drużynie triumf w finale tegorocznej Ligi Europejskiej. Atletico pokonało Fulham 2:1. W lidze hiszpańskiej zdobył 18 goli, ale sezon wcześniej strzelił dla Atletico w lidze 32 gole w 33 meczach, dzięki czemu zdobył "Złoty But" dla najlepszego europejskiego strzelca. Wcześniej to samo trofeum zdobył w barwach Villarreal w sezonie 2004/2005.

31-letni napastnik karierę rozpoczął w Penarolu Montevideo, ale szybko trafił do argentyńskiego Independiente. W 2001 r. trafił do Manchesteru United, ale strzelał tam rzadko i zwykle nie miał miejsca w podstawowym składzie. Jego kariera nabrała tempa gdy w 2004 r. trafił do Villarreal. Trzy lata później znalazł się w Atletico, w którym gra do dziś.

W reprezentacji Diego Forlan w 64 meczach trafił 26 razy. Aż cztery razy przeciw Brazylii. Tylko pięciu goli brakuje mu do wyrównania dorobku najlepszego urugwajskiego strzelca Hectora Scarone.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?