RPA 2010. Gelson Fernandes - to on pogrążył Hiszpanię

Gelson Fernandez od środy jest bohaterem całej Szwajcarii. Bramka urodzonego na Wyspach Zielonego Przylądka pomocnika dała kopciuszkowi sensacyjne zwycięstw nad mierzącą w mistrzostwo Hiszpanią.

Falstart Hiszpanii. Sensacyjna Szwajcaria! ?

"Gelson Feranandes umożliwił szwajcarską sensację" pisze "Tages Anzeiger". Swissinfo.ch: "Szwajcaria pokonuje mistrzów Europy po zwycięskim golu Fernandesa". 23-letni napastnik z miejsca stał się bohaterem Szwajcarii. Jego druga bramka w reprezentacji, jest zarazem jego najważniejszym golem w karierze.

Fernadnes do Szwajcarii trafił w wieku pięciu lat, gdy razem z matką w poszukiwaniu lepszego jutra przeprowadził się z Wysp Zielonego Przylądka do leżącego w malowniczym kantonie Valais Sionu. Jest kuzynem portugalskiego piłkarza Manuela Fernadnesa. Płynnie włada pięcioma językami - portugalskim hiszpańskim, włoskim, francuski, i niemieckim.

Micah Richards, jego kolega z czasów gry w Manchesterze City, powiedział o nim, że jest "mniejszą wersją Patrica Vieiry" Fernandes przygodę z dorosłą piłką zaczynał od gry w swoim rodzinnym Sionie, ale dopiero transfer do City dał kopa jego karierze. Sprowadzający go wtedy do Manchesteru trener Sven Goran Eriksson powiedział nawet o nim, że to najlepszy gracz młodego pokolenia ze Szwajcarii. Przez dwa lata zagrał 43 mecze, strzelił trzy bramki. W 2009 roku przeniósł się do Saint-Etienne, gdzie wystąpił w 30 meczach, ale gola nie zdobył.

Zobacz stronę Gelsona Fernandesa ?

Gdzie są faworyci? Hiszpania, Włochy, Anglia zawodzą... ?

Więcej o: