MŚ 2010. Diego Maradona: Pele, wracaj do muzeum

Słynny argentyński piłkarz i obecny trener reprezentacji tego kraju Diego Maradona odpowiedział Pelemu i Michelowi Platiniemu na zaczepki pod własnym adresem. - Idźcie na boisko i zobaczcie co z tą piłka. Odczepcie się ode mnie - powiedział.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Pele i Maradona poddali w wątpliwość umiejętności trenerskie Maradony, który, choć ubóstwiany przez kibiców, na razie nie ma sukcesó z reprezentacją. Na mundial awansował z problemami. W pierwszym meczu mundialu zaledwie 1:0 pokonał Nigerię. - Dla mnie byłby to dyshonor, gdybym przyjął pracę trenera. Nigdy o tym nie myślałem. Moim zdaniem Diego przyjął ofertę federacji tylko ze względu na pieniądze - powiedział o nim Pele.

- Niech wraca do muzeum - odpowiedział mu za pośrednictwem dziennikarzy Maradona, a o Francuzie Michelu Platinim, obecnym prezydencie UEFA, który również kwestionował jego umiejętności trenerskie, powiedział, że uważa się za lepszego niż inni. - Zawsze miałem z nim dośc chłodne stosunki. Poza "dzień dobry" i "do widzenia" się do siebie nie odzywaliśmy. Ale wszyscy wiemy jacy są Francuzi - odciął się Maradona.

Argentyńczyk odpowiadając Pelemu i Platiniemu nawiązał też do piłki Jabulani, którą rozgrywane są mecze na MŚ. Jest powszechnie krytykowana, szczególnie przez bramkarzy. - Nie chcę znów zaczynać o piłce, bo wszyscy o niej mówią. ale to ważny element gry. Powinienem poprosić Pelego i Platiniego, by przeszli się na boisko, pograli trochę i przyjrzeli się tej piłce, zamiast obrzucać mnie oszczerstwami - zakończył.

Co mówił Pele? 

Więcej o: