RPA 2010. Pele o Maradonie: Trener dla pieniędzy

- Maradona przyjął ofertę pracy w kadrze tylko dla pieniędzy - uważa Pele. Brazylijczyk jest zdania, że legendarny argentyński piłkarz nie sprawdza się jako szkoleniowiec..

Zarzuty Pelego są odpowiedzią na niedawne zaczepki ze strony Diego Maradony. - Kiedy podczas Pucharu Narodów Afryki wydarzyła się tragedia, pewien kolorowy dżentelmen, który grał niegdyś z numerem 10, nie wierzył, że na Czarnym Lądzie może odbyć się mundial. RPA dało mu jasną odpowiedź, że potrafi zorganizować mistrzostwa świata - mówił Argentyńczyk tuż po starcie turnieju.

- Diego zachowuje się jak odrzucona dziewczyna. Skoro tak często lubi wypowiadać się na mój temat, może się we mnie zakochał? - kpi Pele. - Nie wiem skąd tyle w nim zawiści. Kiedy potrzebował wsparcia, zawsze wyciągnąłem do niego pomocną dłoń. Inna sprawa, że to również wina prasy, która każdej wypowiedzi Diego poświęca wiele miejsca.

Pele przy okazji nie omieszkał skrytykować Maradony jako trenera. Zdaniem Argentyńczyka zaoferowanie posady selekcjonera ikonie argentyńskiego futbolu było błędem. - Dla mnie byłby to dyshonor, gdybym przyjął pracę trenera. Nigdy o tym nie myślałem. Moim zdaniem Diego przyjął ofertę federacji tylko ze względu na pieniądze. Widziałem jak Argentyna męczy się już w kwalifikacjach mundialu. Uważam jednak, że nie jest to wina Maradony. To wina tego, kto powierzył mu stanowisko trenera - kończy czterokrotny uczestnik mistrzostw świata.

Więcej o: