MŚ 2010. Cristiano Ronaldo zawodzi na dużych imprezach?

Fenomenalny Portugalczyk w Realu Madryt strzelił 26 goli w 29 meczach w tym sezonie. W reprezentacji też jest bramkostrzelny, ale nie na wielkich imprezach.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

W 72 meczach reprezentacji Portugalii napastnik zdobył 22 gole. Gra w niej od 2003 r. Był królem strzelców w eliminacjach MŚ w Niemczech w 2006 r. w kolejnych eliminacjach, do Euro 2008, więcej bramek od niego strzelił tylko Euzebiusz Smolarek, ale na turniejach zawodził.

Podczas Euro 2004 zdobył dwa gole i został wybrany do jedenastki mistrzostw, ale w powszechnym odczuciu powinien strzelić więcej. Dwa lata później na mundialu w Niemczech Ronaldo wsławił się mrugnięciem do kolegów, gdy sędzia wyrzucał z boiska Wayne'a Rooneya w meczu Anglia - Portugalia. Angielscy kibice długo nie mogli mu tego zapomnieć. Gola strzelił jednego - w meczu z Iranem, z rzutu karnego.

Euro 2008 rozpoczął jako strzelec ośmiu goli w eliminacjach. Ale podczas austriacko-szwajcarskiego turnieju trafił tylko raz, w wygranym w grupie 3:1 meczu z Czechami. Portugalia w ćwierćfinale przegrała z Niemcami i odpadła z turnieju.

Co bardziej może niepokoić portugalskich kibiców to całkowity brak bramek Portugalczyka w ostatnich miesiącach w kadrze. Choć w Realu Madryt strzela jak na zawołanie, od Euro 2008 trafił tylko raz, W lutym zeszłego roku w towarzyskim meczu z Finlandią. Tym razem w eliminacjach nie trafił ani razu.

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?

Więcej o: