MŚ 2010. De Rossi zbawia Italię - włoska prasa po meczu

Gazety we Włoszech są zgodne - Daniele De Rossi uratował drużynę mistrzów świata przed kompromitacją w pierwszym meczu mundialu. Prasa zaznacza, że rywal chciał wywalczyć punkt i ta misja została wykonana. Włosi zremisowali w grupie F z Paragwajem 1:1.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

La Gazzetta dello Sport - "De Rossi dopadł Paragwaj, Włochy zaczynają remisem"

Największa sportowa gazeta we Włoszech chwali dobrą grę swojej reprezentacji mimo utraty pierwszej bramki tuż przed przerwą. "De Rossi złożył podpis pod remisem i mimo późniejszej dominacji na boisku, gole już nie padły". Autor zaznacza, że debiut na mundialu kosztował Włochów bardzo dużo wysiłku.

"Niebiescy zawiedli, jeśli chodzi o realizację dobrego startu i zakończyli mecz pod wodą, ale to wszystko ze swojej winy". Usprawiedliwieniem zdaniem "Gazzetty" jest to, że Włosi mierzyli się z "najgroźniejszym na papierze rywalem w grupie". "Dobrą wiadomością jest siła obrony niebieskiej drużyny, która neutralizowała przeciwników i wzbudzała obawy ich napastników". Tytuł zarzuca reprezentacji także brak pomysłowości w grze.

La Repubblica - "Cierpienia Italii, zbawienie De Rossiego"

Gazeta zaznacza, że napięcie na początku meczu było ogromne i Włochom ciężko było dostosować się do strategii Paragwaju. "Błękitna drużyna pokazała jednak, że jest zdolna zmieniać taktykę w obliczu ciężkich czasów. Temperament i najważniejsza forma fizyczna także są na dobrym poziomie".

"Bolesnym punktem jest brak człowieka, który wykonałby decydujące zagranie, takiego który jest zdolny wznieść się ponad innych i wykreować liczebną przewagę w ofensywie". Zdaniem gazety "rozdział Paragwaj" charakteryzował się tym, że drużyna ta wykreowała mało gry, ale "zniszczyła sztukę". "Wyszła na boisko, by wyrwać punkt, misja wykonana".

Corriere dello Sport - "De Rossi ratuje Italię"

Autor relacji stwierdza, że trener Marcelo Lippi przynosi Italii rozczarowanie w pierwszym meczu, w którym osiągnął tylko "cienki remis". "Jedyny gol Daniele De Rossiego ratuje niebieską łódź przed zatopieniem w starciu z Południowymi Amerykanami, którzy nie zrobili imponującego wrażenia".

W dalszej części relacji ciężko doszukać się pozytywnej oceny drużyny, która "borykała się straszliwie ze znalezieniem rozwiązania i tylko dzięki inwencji ofensywnego pomocnika AS Romy, urzędujący mistrzowie świata byli w stanie zdobyć punkt".

Remis mistrzów świata z Paragwajem - relacja z meczu ?

Więcej o: