RPA 2010. Holandia na czele grupy E

Holendrzy pokonali 2:0 Duńczyków i objęli prowadzenie w grupie E. Na drugim miejscu jest Japonia, która wygrała 1:0 z Kamerunem,

Wszystko o meczu Japonia - Kamerun ?

Holandia w pierwszym meczu mundialu nie zachwycił, ale z pokonaniem Danii nie miała większych problemów. W 46 minucie piłkę do własnej bramki pod dośrodkowaniu Van Persie'go do własnej braki wbił Simon Poulsen. Pięć minut przed końcem na 2:0 podwyższył Dirk Kuyt, który dobił strzał w słupek Eljero Elii. Dwubramkowe zwycięstwo dało Holendrom prowadzenie w grupie E po pierwszej kolejce spotkań.

Na drugim miejscu są Japończycy, którzy po słabym meczu pokonali Kamerun 1:0. Jedyną bramkę dla Japończyków strzelił w 39. minucie Keisuke Honda. Było to pierwsze mundialowe zwycięstwo Japonii poza Japonią.