F1. Kubica i Pietrow najszybsi w Kanadzie

Obaj kierowcy Renault - Robert Kubica i Witalij Pietrow uzyskali największe prędkości podczas niedzielnego Grand Prix Kanady. Rosjanin był minimalnie szybszy od Polaka, który uzyskał prędkość maksymalną - 324,2 km/h. Nie oznacza to jednak, że pomaga to w wyprzedzaniu innych bolidów - mówił przed wyścigiem Kubica, którego zdaniem Renault poszło za daleko w walce o prędkość.

Najwięcej na liczniku podczas niedzielnych zawodów miał partner Kubicy z francuskiego teamu - Witalij Pietrow. Rozpędził swój bolid do 324,7 km/h, dzięki czemu był szybszy od Polaka o dokładnie 0,5 km/h. Tuż za nimi w tej klasyfikacji uplasował się Jaime Alguersuari z Toro Rosso, który jechał z maksymalną prędkością 323,2 km/h.

Osiągi te nie przełożyły się jednak na wysoką pozycję za linią mety. Wprawdzie Kubica był siódmy, jednak zarówno Pietrow jak i Alguersuari zajęli już odległe miejsca. Rosjanin był siedemnasty natomiast Hiszpan dwunasty.

Czołówka tabeli prędkości maksymalnych podczas GP Kanady

Jesteśmy za szybcy - mówił Kubica

Już przed wyścigiem polski kierowca narzekał na zbyt słaby docisk jego bolidu, przez co osiąga za duże prędkości na prostych. - Taki jest już nasz samochód, mamy takie skrzydła jak w poprzednich wyścigach. Nie korzystamy z F-duct, więc nie mamy komfortu użycia skrzydła o większym docisku bez utraty szybkości maksymalnej - mówił Polak w niedzielę .

- Musieliśmy jakoś powalczyć o prędkość maksymalną i moim zdaniem poszliśmy za daleko. Trudno dobrze ustawić samochód z takim niskim dociskiem. Ciężko jest zwłaszcza wyciągnąć maksimum przyczepności z twardych opon. Przy problemach z dogrzewaniem trudno jest bez docisku doprowadzić opony do optymalnej formy, bo samochód się bardzo ślizga. Na nowej nawierzchni, którą tutaj mamy, jest jeszcze gorzej niż w przeszłości - dodał Polak.

Najszybsze kółko Kubicy

Robert Kubica pierwszy raz w karierze podczas GP Kanady zanotował najszybszy czas okrążenia w wyścigu. olid Polaka był bardzo lekki, dodatkowo Kubica mógł ścigać się na nowowymienionych miękkich oponach. Kierowca Renault wykręcił czas 1:16.972 na 67. okrążeniu, jadąc średnio 203.965 km/h.

Relacja z Grand Prix Kanady - Kubica siódmy, wygrał... ?

Więcej o: