RPA 2010. Iniesta może zagrać przeciwko Szwajcarii

Pomocnik reprezentacji Hiszpanii Andres Iniesta ma nadzieję, że będzie zdolny do gry już w pierwszym meczu swojej drużyny na Mistrzostwach Świata w RPA. Rozgrywający Barcelony po kontuzji odniesionej w meczu towarzyskim przeciwko Polsce miał opuścić przynajmniej pierwszy mecz Mundialu.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Jeden z filarów Barcelony ostatnio trenował indywidualnie po tym, jak we wtorkowym sparingu z Polską doznał urazu. Wydawało się, że z powodu obrzęku na prawym udzie opuści pierwszy mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata przeciwko Szwajcarii.

Iniesta ma jednak nadzieję, że będzie do dyspozycji selekcjonera Vicente del Bosque. - Krok po kroku zaczynam trenować coraz więcej i nic mnie nie boli - poinformował dziennikarzy. - Zobaczymy jak się będą miały sprawy w ciągu kilku następnych dni, mam nadzieję, że będę miał szansę gry.

- Postęp u Andresa jest bardzo duży i nie widać specjalnych problemów z jego mięśniem - powiedział po sobotnim treningu główny lekarz reprezentacji Hiszpanii Oscar Luis Celada. - Ciągle nie wiemy, czy będzie w stanie zagrać ze Szwajcarami, ale szanse na to są duże. Zostało nam jeszcze kilka dni, mamy więc czas na podjęcie decyzji - kończy Celada.

Brazylijczycy nie mogą doczekać się pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata ?

Więcej o: