MŚ 2010. Maradona: Messi może być największy

- Wierzę w głębi serca, że te mistrzostwa mogą być turniejem Messiego. Mam nadzieję, że Lionel pokaże na co go stać i zagra najlepiej w swojej karierze. Guardiola nie dawał mu odpoczynku. Leo rozegrał aż 63. spotkania w tym sezonie, ale poradzi sobie - powiedział trener reprezentacji Argentyny o gwieździe FC Barcelony, Lionelu Messim.

Lionel Messi przez wielu ekspertów i kibiców uznawanych jest za najlepszego piłkarza globu. W barwach Barcelony filigranowy napastnik bije wszelkie rekordy skuteczności, olśniewa grą tak na krajowym podwórku, jak i na boiskach europejskich. W minionym sezonie dla Barcy zdobył 42. gole.

Messi staje się jednak innym piłkarzem, gdy zakłada trykot reprezentacji Argentyny. Nie potrafi zagrać na maksimum swoich możliwości. Przez pięć lat gry w kadrze uzbierał raptem 13. goli. Stąd też trener Argentyny, Diego Maradona, na każdym kroku wypytywany jest o swoją gwiazdę, o jej rolę w reprezentacji.

Przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata w RPA, który w sobotę o godzinie 16:00 Argentyna rozegra z Nigerią, temat Messiego powrócił. Dziennikarze przypomnieli Maradonie jego niesamowite występy podczas MŚ w 1986 roku w Meksyku, gdy ten poprowadził Argentynę do spektakularnego zwycięstwa i dopytywali się, czy Messi może pójść jego śladem i zapewnić Argentynie Puchar Świata w RPA.

- Bardzo bym chciał to zobaczyć - odpowiedział trener. - Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Messi miał taki wpływ na grę reprezentacji, jaki ja miałem w 1986 roku. Pamiętajmy jednak, że on nie gra sam. Za nim jest cały zespół wspierający jego poczynania. Messi ma być taką wisienką na torcie - mówił Maradona.

- Wierzę w głębi serca, że te mistrzostwa mogą być turniejem Messiego. Mam nadzieję, że Lionel pokaże na co go stać i zagra najlepiej w swojej karierze - dodał Maradona.

Trener Argentyny ustosunkował się także do obaw o zdrowie Messiego. W Barcelonie grał przecież przez cały sezon na najwyższych obrotach i może mieć to wpływ na jego formę fizyczną.

- Guardiola dawał w Barcelonie odpocząć wszystkim czołowym graczom, np. Xaviemu. Messiego zaś eksploatował maksymalnie. Leo rozegrał 63. mecze, ale wierzę, że da sobie radę. On wie, że stać go na wiele, że może wiele zmienić i stwarzać mnóstwo sytuacji - opowiadał Maradona.

- Takie są mistrzostwa świata. Masz mały margines błędu i nigdy nie masz gwarancji, że gracze będą w optymalnej formie - dodał trener Argentyny.

- Chcemy zagrać dobry futbol, chcemy grać fair play, chcemy cieszyć się tymi mistrzostwami - zakończył Maradona.

Messi o Diego:

Messi o Nigerii, szczęściu i Diego

Wszystko o reprezentacji Argentyny na MŚ w RPA ?

Więcej o: