MŚ 2010. Drogba prawdopodobnie nie zagra w pierwszym meczu

Jak dowiedziała się francuska agencja AFP, Didier Drogba nie wystąpi w pierwszym meczu Wybrzeża Kości Słoniowej z Portugalią, który piłkarze Ericssona rozegrają już we wtorek. Piłkarz Chelsea Londyn nie zdoła prawdopodobnie wyleczyć kontuzji łokcia, jakiej nabawił się w przedmundialowym sparingu z Japonią.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Ostatnio informowaliśmy , że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wystąpi jednak w meczu inaugurującym z Portugalią. Z obozu WKS płyną jednak sprzeczne informacje.

Francuska agencja prasowa AFP dowiedziała się jednak, że piłkarz nadal ma problemy z łokciem.

- Didier nadal pozostaje pod opieką lekarzy, prawdopodobnie nie zobaczymy go w pierwszym składzie w meczu z Portugalią - przyznał AFP członek ekipy WKS, który prosił o anonimowość.

Sven-Goran Eriksson ma zdecydować o udziale swojego gwiazdora w meczu z Portugalią tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

32-letni Drogba doznał kontuzji w piątkowym meczu sparingowym z Japonią (2:0), po brutalnym ataku Tulio Tanaki. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że słynny napastnik Chelsea (król strzelców minionego sezonu w Anglii) w ogóle nie wystąpi na mundialu. Uraz nie okazał się jednak tak groźny. Dzień po pechowym zdarzeniu zawodnik przeszedł udaną operację w klinice w Szwajcarii.

Rywalami piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej w grupie G finałów MŚ - oprócz Portugalii - są ekipy Brazylii i Korei Północnej.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: