RPA 2010. Francja remisuje z Urugwajem, czyli... wszystko jest możliwe

Francja zaczęła start w piłkarskich mistrzostwach świata w piłce nożnej od remisu z Urugwajem. Wynik pewnie rozczarowuje kibiców "Trójkolorowych", ale warto przypomnieć jak potoczyły się losy Francuzów cztery lata temu. Na mundialu w Niemczech na otwarcie zremisowali 0:0 z niżej notowaną Szwajcarią, by potem dojść do finału.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

W Niemczech Francuzi zaczęli nawet od... dwóch remisów! W drugim meczu nie zdołali pokonać Korei Południowej, i dopiero pokonanie Tunezji dało im wyjście z grupy. Później niemal wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, gdy eliminowali kolejno Hiszpanów, Brazylię i Portugalię. Zatrzymali się dopiero w finale, gdzie po karnych ulegli Włochom.

"Trójkolorowi" często zaczynają bez gola

Bramki w pierwszym meczu Francuzów nie padły też podczas Euro 2008. W Zurychu w arcymocnej grupie C podopieczni Raymonda Domenecha nie potrafili pokonać bramkarza Rumunów. Ten start "Trójkolorowym" nie wyszedł - po porażkach z Włochami i Holandią skończyli swój występ na ostatnim miejscu w grupie.

Francja zremisowała z Urugwajem. Skąd my to znamy?

Tak, tak. Wynik 0:0 w meczu pomiędzy Francją a Urugwajem padł nie tak dawno, bo na mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Francja broniła wówczas trofeum z 1998 roku, ale już na otwarcie sensacyjnie przegrała 0:1 z Senegalem. W arcyważnym meczu z Urugwajem padł bezbramkowy remis, i po porażce z Danią Francja pożegnała się z turniejem.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: