MŚ 2010. Siphiwe Tschabalala pierwszym strzelcem mistrzostw

Siphiwe Tshabalala jako pierwszy zdobył na afrykańskim mundialu gola. Po jego strzale RPA objęło prowadzenie z Meksykiem 1:0.

Zobacz sylwetkę Siphiwe Tshabalali na MŚ w RPA na Sport.pl ?

Siphiwe Tsabalala 55. minutę pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata w RPA zapamięta na długie lata. Pomocnik gospodarzy turnieju dał prowadzenie swojej drużynie w meczu z Meksykiem, czym zapisał się w historii Mundialu jako strzelec pierwszej bramki na MŚ 2010.

W meczu otwarcia MŚ w RPA z Meksykiem Mphela posłał piękne podanie na lewą stronę do Tshabalali, który popędził lewą stroną w kierunku bramki Pereza. Gdy wbiegł w pole karne momentalnie uderzył lewą nogą idealnie w prawe okienko bramki Meksyku. Perez nie miał szans.

Stadion, na którym od początku słychać tylko dźwięk wuwuzeli, ryknął jeszcze głośniej.

Była to jego siódma bramka w barwach reprezentacji. Pięć bramek Tsabalala strzelił w spotkaniach towarzyskich i zaledwie jedną w meczu o punkty. W reprezentacji debiutował w styczniu 2006 roku w wygranym 2:1 meczu towarzyskim z Egiptem. W tym samym roku zaliczył dwa mecze w Pucharze Narodów Afryki 2006: z Gwineą (0:2) i z Zambią (0:1).

 

W 2008 roku został powołany przez Carlosa Alberto Perreirę do kadry na Puchar Narodów Afryki 2008. Tam wystąpił w dwóch spotkaniach: z Angolą (1:1) i z Senegalem (1:1). Pierwszą bramkę w kadrze narodowej strzelił 26 marca 2008 w sparingu z Paragwajem (3:0).

Relacja Zczuba i na żywo z meczu RPA - Meksyk ?

Więcej o: