RPA 2010. Wuwuzele zdominowa造 kibicowanie na mundialu

Popularna wuwuzela, obowi您kowy gad瞠t ka盥ego kibica z Afryki, zdominowa造 od pierwszych minut kibicowanie na mundialu w RPA. Podczas meczu otwarcia na stadionie w Johannesburgu i w setkach milion闚 telewizor闚 na ca造m 鈍iecie s造cha tylko ryk afryka雟kich tr帳. Kibice na forach internetowych domagaj si wyciszenia d德i瘯u z RPA.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Trąby, które są obowiązkowym elementem każdego kibica reprezentacji RPA, brzmiały już na długo przed rozpoczęciem meczu. Potężny ryk trwa w stolicy RPA nieprzerwanie od kilkunastu godzin tworząc niesamowitą atmosferę w całym mieście. Całą Afrykę ogarnęło mundialowe szaleństwo, którego wyrazem jest donośny dźwięk wuwuzeli.

Trybuny Soccer City świeciły pustkami, wielu kibiców utknęło w gigantycznych korkach w drodze na stadion w dzielnicy Soweto. Ale ci co przyszli - ja zapowiadali - wywołali piekielnymi trąbkami przeraźliwy hałas, który zagłuszył występy artystów na murawie, a umilkł tylko na czas hymnów. Choć w południowoafrykańskich mediach wielu fanów deklarowało, że dźwięk wuwuzeli to nieoficjalny hymn RPA.

W biurze prasowym też słychać tylko wuwuzele. Jak donosi Michał Pol prosto ze stadionu w Johannesburgu dziennikarze siedzący tuż obok siebie nie słyszą, co mówią, tak potworny dźwięk wydają afrykańskie trąby. - Jestem na Soccer City! Jeszcze sporo wolnych miejsc. Ale wrzask wuwuzeli trudny do wytrzymania. Cała trybuna prasowa drży - pisze na swoim Twitterze Michał Pol .

Ich ryk słychać nie tylko na ulicach Johannesburgu, ale także w telewizorach na całym świecie. Setki milionów widzów na całym świecie zamiast komentatorów słyszy wuwuzele od pierwszych sekund transmisji. Gdy przy pi販e byli gracze RPA dźwięk był jeszcze donośniejszy. Jedynie podczas hymnów zamilkły. Na forach internetowych i Twitterze kibice domagają się, by stacje transmitujące mecze przyciszyły dźwięk ze stadionów w RPA.

Afrykańscy kibice głośniejsi niż piła łańcuchowa ?

- Brzmi mniej więcej jak ranny jeleń na rykowisku. Rykowisko obudziło mnie dzisiaj już przed 7 rano, i trwa przez cały dzień, obawiam się że będzie trwało przez miesiąc. W sumie tradycyjna wuwuzela była zrobiona z rogu kudu - niektórzy po prostu tak tłumaczą tradycje hałasu na stadionach - czytamy w Relacji Zczuba i na żywo z meczu RPA - Meksyk .

Prosto z RPA: Korespondent Sport.pl przegrywa z wuwuzelami

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Wi璚ej o: