MŚ 2010. Robben będzie gotowy na mecz z Danią

Fizjoterapeuta Arjena Robbena Dick van Toorn uważa, że zawodnik będzie gotowy na pierwszy grupowy mecz Holandii na mundialu przeciwko Danii. Były pracownik Feyenoordu Rotterdam ma opinię "magicznego uzdrowiciela". Dzięki rozciąganiu, akupunkturze, a nawet wstrząsom elektrycznym kontuzja została podobno zaleczona.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Skrzydłowy Bayernu Monachium doznał kontuzji uda w sparingowym meczu z Węgrami w ostatnią sobotę. Podczas gdy cała reprezentacja poleciała do RPA, Robben został na leczenie.

Początkowo zachodziła obawa, czy jeden z liderów Holendrów wykuruje się na czas . Ostatecznie kontuzja nie okazała się aż tak groźna . W sobotę Robben dołączy do swoich kolegów, a według jego fizjoterapeuty może zagrać już w poniedziałek z Danią. - Myślę, że może zagrać - powiedział 77-letni były fizjoterapeuta Feyenoordu Rotterdam mający reputację "magicznego uzdrowiciela".

- Jeśli nie będą chcieli żeby zagrał z powodów taktycznych, to w porządku, ale nie można powiedzieć, że nie będzie zdolny do gry - powiedział Dick van Toorn.

Bert van Marwijk już wcześniej zapowiedział, że Robben nie zagra przeciwko Danii, ponieważ skrzydłowy prawie nie grał od finału Ligi Mistrzów, do tego także mało trenował.

Intensywna terapia uda Robbena zaczęła się w poniedziałek. W jej ramach zawodnik miał codziennie trzy sesje rehabilitacyjne, często bardzo bolesne. Oprócz stretchingu, zawodnik był także leczony poprzez dotyk, akupunkturę, a nawet lekkie wstrząsy elektryczne. Zdaniem van Toorna Robben świetnie radził sobie z bólem.

- On bardzo pragnie grać jak najwięcej w RPA i wrócić w pełni sił do Bayernu - powiedział van Toorn. Jeśli van Toorn ma rację, to powrót do zdrowia Robbena będzie niemalże cudem - normalnie tego typu urazy wymagają co najmniej pięciu tygodni przerwy w grze.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.