MŚ 2010. Holendrzy mają zakaz korzystania z Twittera

Reprezentanci Holandii mają zakaz korzystania z serwisu społecznościowego Twitter w czasie trwania piłkarskich mistrzostw świata. Zarządzenie zostało wydane, po tym jak kontrowersje wzbudziło nagranie wideo zamieszczone przez Eljero Elię. Reprezentant Holandii dopuścił się rasistowskich komentarzy.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Elia zamieścił na swoim profilu nagranie wideo nagrywane kamerą internetową. Widać na nim Elię i Gregory'ego van der Wiela grających na komputerze. W czasie nagrania Elia zaczął obrażać Marokańczyków, czy wywołał lawinę krytycznych komentarzy ze strony internautów.

W rezultacie trener Bert van Marwijk zakazał swoim graczom korzystać z Twittera podczas mundialu. Poinformował o tym na swoim koncie Gregory van der Wiel, swoje wpisy zawiesili też Ryan Babel.

Elia przeprosił osoby, które poczuły się urażone. - Chce przeprosić społeczność Maroka, nie jestem rasistą - zaznaczył. - Dorastałem w Hadze, w sąsiedztwie 75 procent mieszkańców pochodziło z Maroka i miałem wśród nich wielu przyjaciół. To co powiedziałem, było skierowane pod adresem mojego przyjaciela Reduana, który zawsze nazywa mnie "Murzynem". Brzmi to dziwnie, ale to taki nasz slang - tłumaczył Elia.

"Gazeta Sport.pl - Skarb na Mundial"

Już w czwartek z "Gazetą Wyborczą" dodatek "Gazeta Sport.pl - Skarb na Mundial". Szukaj w kiosku!

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: