MŚ 2010. Najlepsi bracia na mundialu - Kolo i Yaya

Niejedyni bracia na mundialu, ale bezdyskusyjnie najlepsi. Kolo Toure (obrońca Manchesteru City, 29 lat) zdobywał mistrzostwo Anglii i grał w finale Ligi Mistrzów, Yaya Toure (pomocnik Barcelony, 27 lat) zdobywał mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów wygrywał. A jest jeszcze trzeci - 25-letni napastnik Ibrahim - który po występach we Francji i na Ukrainie przeniósł się do Syrii.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Jak donosił reporter brytyjskiego "Timesa", mieszkający w Abidżanie ojciec Mory (zawodowy żołnierz) największy kłopot miał z dwoma pierwszymi, bo w Champions League grali o tej samej porze i nigdy nie wiedział, którego oglądać. Dopiero ostatnio problemu pozbawił go Kolo, który z Arsenalu przeniósł się do wciąż czekającego na debiut w elicie Manchesteru City. Ojciec wie za to, komu kibicować, gdyby bracia na siebie wpadli. - Modlę się najpierw za Kolo, to on wciągnął do futbolu brata - mówi Mory Toure, muzułmanin.

Najbardziej lubi te chwile w meczach reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, kiedy brat podaje piłkę bratu. Najlepszy moment przeżył na Pucharze Narodów Afryki przed dwoma laty - Kolo zapuścił się na skrzydło, dośrodkował, a Yaya strzelił Beninowi gola. Rodzinna akcja. W takich momentach Mory przypomina sobie, jak patrzył na obu malutkich synów uganiających się za piłką na piasku, martwił się, czy zdoła wyżywić rodzinę, aż podeszła doń teściowa i rzuciła: "Zobaczysz, ci chłopcy cię ocalą". Sprawdziło się. Dziś państwo Toure nie radzą sobie tylko z sąsiadami, którzy pukają do drzwi i proszą o finansowe wsparcie, bo wierzą, że rodzice futbolistów grających w Europie są nieskończenie bogaci.

Kolo miał w klubie słaby sezon, ale Manchester City ponoć chciałby ściągnąć również Yayę. Ten na razie góruje (191 cm wzrostu) w środku pola Barcelony, a niziutcy Iniesta i Xavi nazywają go "Wielkim Bratem". W RPA mogą wpaść na niego już w drugiej rundzie.

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?

Więcej o: