MŚ 2010. Nani nie zagra w RPA

Skrzydłowy reprezentacji Portugalii - Nani nie zagra na Mistrzostwach Świata, jakie w piątek rozpoczną się w RPA. Jest to kolejny już piłkarz z angielskiej Premier League, którego kontuzja wyeliminowała z gry na mundialu.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Grający na co dzień w Manchesterze United Nani, doznał kontuzji lewego ramienia podczas piątkowego treningu w Lizbonie. Odbył się on przed wylotem reprezentacji do RPA.

We wtorek federacja portugalska wydała oświadczenie, w którym mówi, że po przeprowadzeniu testów medycznych, stwierdzono, że piłkarz nie jest na tyle sprawny, by wziąć udział w mundialu.

Naniego w składzie reprezentacji zastąpi Ruben Amorim z Benfiki Lizbona.

Nani to już kolejny ważny dla swojej drużyny narodowej piłkarz, występujący na co dzień w Premier League, którego kontuzja wykluczyła z udziału mistrzostwach. Wcześniej przydarzyło się to koledze Naniego z MU - Rio Ferdinandowi oraz zawodnikom Chelsea - Michaelowi Ballackowi i Michaelowi Essienowi.

Kontuzji ręki doznał także występujący na co dzień na Stamford Bridge Didier Drogba. Napastnik przeszedł w sobotę operację ręki, jednak jego występ w RPA wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wszystko o Portugalii przed MŚ - czytaj na Sport.pl ?

Więcej o: