M¦ 2010. Iker Casillas krytykuje angielskich bramkarzy

Według golkipera Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii, Ikera Casillasa, to bramkarze s± największ± przeszkod± Anglii w drodze po puchar za mistrzostwo ¶wiata. - Żaden z nich nie grał na poziomie europejskich pucharów, więc jak maj± poradzić sobie na mundialu? - pyta Hiszpan. Selekcjoner Wyspiarzy, Fabio Capello, powołał Davida Jamesa z Portsmouth, Roberta Greena z West Ham United i Joe Harta z Manchesteru City.

Brytyjczycy maj± problemy z bramkarzami od wielu lat. Nie inaczej jest przed rozpoczynaj±cymi się w pi±tek mistrzostwami ¶wiata. Pomimo to zespół Capello należy do faworytów turnieju - tak s±dz± przynajmniej Leo Messi i Xavi. - Wiem, dlaczego Leo i Xavi dali Anglikom duże szanse na sukces. Maj± ¶wietnych piłkarzy. Z drugiej strony, należy spojrzeć na ich golkiperów - to jest problem - tłumaczy Casillas.

- Podczas mundialu bywa tak, że ważniejsze od umiejętno¶ci jest do¶wiadczenie. Nerwy s± ogromne i jeżeli nie miałe¶ z nimi do czynienia wcze¶niej, to będziesz popełniał błędy. Angielscy bramkarze nie występuj± w Lidze Mistrzów, a ja, Gianluigi Buffon z Włoch czy Julio Cesar z Brazylii - tak. To stanowi różnicę - wyja¶nia rywal Jerzego Dudka, jego zmiennika w Realu Madryt.

Casillas uważa, że z trojga złego Fabio Capello powinien postawić na Roberta Greena, który gra w West Hamie. W sezonie 2009/10 londyńczycy ledwo utrzymali się w Premier League, ale Green i tak poleciał do RPA, bo w bramce lepszych zespołów stoj± gracze z zagranicy. - Wydaje mi się, że Capello nie ma wyboru. Musi postawić na Greena, bo Joe Hart nie ma żadnego do¶wiadczenia - mówi Casillas. Hiszpan ani słowem nie wspomniał jednak o 39-letnim Davidzie Jamesie, który przez siedem lat występował w Liverpoolu i jest faworytem do obsadzenia bramki reprezentacji Albionu.

Pierwszy mecz drużyna Wyspiarzy rozegra z USA (w najbliższ± sobotę o 20.30). Potem Anglicy podejm± Algierię (18 czerwca o 20.30) i Słowenię (23 czerwca o 16). Wszystko to w ramach grupy C. Hiszpania natomiast znalazła się w grupie H ze Szwajcari± (spotkanie 16 czerwca o 16), Hondurasem (21 czerwca o 20.30) i Chile (25 czerwca o 20.30).

Jak poradzi sobie defensywa Anglików bez Rio Ferdinanda? 

Więcej o: