MŚ 2010. Napastnik Hiszpanii: Nie kojarzę nazwisk polskich piłkarzy

PRZEGLĄD PRASY. Fernando Llorente, napastnik reprezentacji Hiszpanii, która we wtorek rozegra ostatni mecz kontrolny przed mistrzostwami świata w RPA z kadrą Franciszka Smudy, przyznaje w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że nie kojarzy nazwisk polskich piłkarzy.

Reprezentacja Hiszpanii już we wtorek rozegra w Murcji ostatni mecz sparingowy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata w RPA. Rywalami mistrzów Europy będzie kadra Franciszka Smudy. Hiszpanie rozpoczną mundial 16 czerwca meczem ze Szwajcarią.

Hiszpański napastnik opowiada w wywiadzie, o ogromnym zaszczycie, jakim jest gra w reprezentacji Vincente del Bosque. - Musiałem ciężko pracować na to powołanie, a konkurencja przecież jest ogromna - przyznaje. Zawodnik Athletic Bilbao ma świadomość, że trudno będzie mu wygrać walkę o miejsce w pierwszym składzie z gwiazdami reprezentacji - Davidem Villą i Fernando Torresem. - Nie pozostaje nic innego jak ciężko trenować, a o ustawieniu drużyny zadecyduje selekcjoner- dodaje.

Llorente zapytany czy wie coś o polskiej piłce, przyznaje: - Niestety nie. Nawet nie kojarzę nazwisk polskich piłkarzy. Przykro mi.

Hiszpanie na mistrzostwach świata zagrają w fazie grupowej z Chile, Hondurasem i Szwajcarią. Schody mogą zacząć się w drugiej rundzie, w której piłkarze del Bosque trafią prawdopodobnie na Brazylię lub Portugalię. Llorente przyznaje, że może być to również Wybrzeże Kości Słoniowej. Napastnik unika odpowiedzi, czy jego drużyna jest mocniejsza od Brazylii. - Koncentrujemy się na naszej pracy - kończy.

MŚ 2010. Kaka: W finale chciałbym zmierzyć się z Portugalią  ?

Więcej o: