MŚ 2010. Alexi Lalas: Chciałbym zobaczyć jak Rooney zachowuje się jak dziecko

Były obrońca reprezentacji USA, Alexi Lalas powiedział, że chciałby zobaczyć jak Rooney w meczu ze Stanami Zjednoczonymi na mundialu, po dziecinnym zachowaniu wylatuje z boiska. To kolejna wypowiedź byłego piłkarza, podgrzewająca atmosferę przed meczem, który odbędzie się 12 czerwca.

Weź udział w zabawie i wygraj mundial ! ?

- Mam nadzieję, zobaczyć Rooneya, który przez swój gorący temperament wyleci z boiska. Wybuchnie, zrobi coś głupiego i opuści boisko. Zupełnie jak dziecko - powiedział. Rooney znany jest z tego, że często nie potrafi opanować emocji.

To nie pierwsza wypowiedź Lalasa tego typu. Tydzień temu stwierdził, że w meczu otwarcia grupy C, w którym zmierzą się USA i Anglia, zwycięstwo tych pierwszych wcale nie będzie niespodzianką. Teraz radzi trenerowi amerykańskiej reprezentacji Bobowi Bradleyowi, by ten zachęcał swoich piłkarzy do prowokowania gwiazdy Manchesteru United.

- To jest część przygotowań przed każdym meczem. Poznać przeciwnika, znaleźć jego najsłabsze punkty i je wykorzystać - tak skomentował swoje rady dawane trenerowi były obrońca USA. - Z całym szacunkiem dla Anglii, mają naprawdę mocny skład, ale nie są tak dobrzy, jak im się wydaje - dodał na sam koniec Lalas.

Anglia zagra z USA w pierwszym meczu grupy C w Rustenberg. Jednak zanim dojdzie do spotkania, Wyspiarze zagrają z miejscową drużyna Platinium Stars. Południowoafrykański zespół znany jest z brutalnej gry. W 30 meczach piłkarze Platynowych Gwiazd zobaczyli 58 kartek, w tym 4 czerwone.

Ryzykant Capello ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.