MŚ 2010. Hazardzista Capello nie daje odpocząć

Mimo że na skutek odniesionej podczas treningu kontuzji na mundial nie pojedzie Rio Ferdinand, trener reprezentacji Anglii nie daje odpocząć czołowym zawodnikom. W meczu z południowoafrykańską drużyną Platinium Stars (7 czerwca) Włoch zagra podstawowym składem. Tym samym, który zmierzy się 12 czerwca na mundialu z USA. Angielskie media podkreślają, że Fabio Capello bardzo dużo ryzykuje, bo ich przeciwnicy są znani z ostrej gry. W 30 spotkaniach ligowych obejrzeli łącznie 58 kartki. Wielu czołowych piłkarzy może nie zagrać na mundialu, z powodu urazów odniesionych w meczach przygotowawczych.

Weź udział w zabawie i wygraj mundial ! ?

- Muszę zagrać wszystkimi piłkarzami, którzy w meczu z USA pojawią się na boisku przynajmniej na 45 - 60 minut. Czy ryzykuję? Na pewno tak - powiedział trener angielskiej reprezentacji Fabio Capello.

Sprawa jest jednak o wiele poważniejsza, bo rywalem Anglii nie jest drużyna światowego formatu. Reprezentacja Capello zmierzy się z południowoafrykańskim klubem Platinium Stars, który znany jest nieczystej i ostrej gry. Piłkarze Platinium w 30 ostatnich ligowych spotkaniach obejrzeli 54 żółte i 4 czerwone kartki.

Tymczasem wśród angielskich piłkarzy rosną niepokoje. Na skutek odniesionej podczas piątkowego treningu kontuzji na mundialu nie wystąpi Rio Ferdinand , kapitan reprezentacji. Frank Lampard opowiada o nastrojach w kadrze:

- Jestem pewien, że wszyscy mamy w głowie, to co stało się z Rio. Oczywiście, że mu współczujemy, ale żaden z nas, nie chce być następny. To szalona kontuzja, w takim czasie. Mogła przytrafić się każdemu. Rozmawiałem z Rio, wyglądał na bardzo przygnębionego. Jest świetnym kumplem i to co się stało powoduje, że jest mi niedobrze, gdy o tym myślę - mówił Lampard.

To nie koniec problemów Anglii. Matthew Upson opuścił trening z powodu gorączki. Ledley King nie mógł ćwiczyć z powodu towarzyszących mu od dawna problemów z kolanem. Zastępca Ferdinanda Michael Dawson dopiero co dołączył do kadry i ma za sobą jedynie lekki rozruch.

Drogba i Robben na krawędzi

Zarówno mecze towarzyskie jak i przygotowania do Mistrzostw Świata, do tej pory wykluczyły z mundialu kilku czołowych piłkarzy świata. Oprócz kapitana reprezentacji Anglii, Rio Ferdinanda w RPA nie zagra Obi Mikel, gracz londyńskiej Chelsea. Niepewny jest też występ kolejnego piłkarza The Blues, Didiera Drogby. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, przeszedł wczoraj operację ręki i czeka na decyzję lekarzy.

Pod znakiem zapytania stoi również wyjazd Arjena Robbena , holenderskiego pomocnika, grającego na co dzień w Bayernie Monachium. We wczorajszym meczu z Węgrami (1:6 dla Holandii), na kilka minut przed końcem spotkania, Robben opuścił boisko kuśtykając. W niedzielę miał przejść szczegółowe badania, które zadecydują o jego występie w RPA. Nie wiadomo również, czy na początek mundialu zdąży Włoch Andrea Pirlo.

Mistrz świata i podpora kadry Włoch Andrea Pirlo kontuzjowany. Zdąży? ?

Więcej o: