MŚ 2010. FIFA do Korei Północnej: wasz napastnik musi grać jako bramkarz

Selekcjoner reprezentacji Korei Północnej, Kim-Jong Hun, powołał na zbliżające się mistrzostwa świata tylko dwóch prawdziwych bramkarzy. Trzecim jest... napastnik Kim Myong-Won. Koreańczycy uważali, że będą mogli wystawiać go w polu, ale FIFA zaprzecza: Kim może grać wyłącznie jako bramkarz.

Wygraj Mundial - weź udział w zabawie i sam podnieś puchar! ?

Korea Północna trafiła do grupy G, którą określa się grupą śmierci. Zespół Kim-Jonga Huna zmierzy się z Brazylią, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Portugalią, więc trener chciał zyskać więcej możliwości w ataku, decydując się na powołanie napastnika w miejsce trzeciego bramkarza. - Kadra na mistrzostwa świata musi składać się z co najwyżej 23. piłkarzy, w tym 3. golkiperów - oświadczyła FIFA.

- Żaden z 3. bramkarzy nie może występować w polu. Jeżeli Kim Myong-Won został umieszczony wśród golkiperów, to jest golkiperem - stwierdza federacja.

Jedynym ratunkiem dla Korei Północnej byłaby... ciężka kontuzja napastnika. FIFA dopuszcza zmiany kadrowe na 24 godziny przed pierwszym meczem mundialu w przypadku poważnych urazów. Mistrzostwa rozpoczynają się dla Koreańczyków we wtorek, 15 czerwca o 20.30. Podopieczni Kima-Jong Huna zagrają z Brazylią.

Angielskie doświadczenie czy hiszpańska finezja? 

Więcej o: