MŚ 2010. Argentyna przesłała listę chuliganów do RPA

Argentyński rząd przekazał w środę listę 800 chuliganów władzom Republiki Południowej Afryki. - Nie mamy żadnego interesu w tym, by Ci ludzie pojechali na finały - powiedział szef gabinetu Anibal Fernandez argentyńskiej telewizji.

Według mediów, około 30 kibiców stwarzających problemy z bezpieczeństwem zwanych "barrabravas" przyleciało do RPA wraz z zespołem w ostatnią sobotę.

- Każdy obywatel ma wolność do podróży - powiedział Fernandez, dodając, że władze Argentyny dzielą się tylko swoją wiedzą o niektórych jednostkach.

Diego Maradona powiedział na konferencji prasowej, że nie słyszał by jacyś "barrabravas" znajdowali się na pokładzie samolotu którym przyleciał z zawodnikami.

Według argentyńskich mediów agresywni fani mają wsparcie finansowe z oficjalnych kanałów w długiej podróży do RPA. Dziennik "Ole" napisał, że na mundial wybiera się silna 235-ososbowa grupa chuliganów.

Pozarządowa organizacja Ochrońmy Piłkę Nożną wyliczyła, że z powodu przemocy powiązanej z piłką nożna od 1924 roku zmarło w Argentynie 241 osób.

W RPA rywalami grupowymi Argentyny będą Korea Południowa, Grecja i Nigeria.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: