Cesare Prandelli będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch

Cesare Prandelii zastąpi Marcelo Lippiego na stanowisku trenera reprezentacji Włoch po mistrzostwach świata w RPA - podaje włoska gazeta La Stampa.

52-letni szkoleniowiec ma spotkać się Rzymie z prezydentem włoskiego związku piłki nożnej FIGC, Giancarlo Abete, w celu omówienia szczegółów umowy.

La Stampa podaje, że będą to jednak detale, gdyż najważniejsze części planu przejęcia przez Prandellego kadry są już ustalone - między innymi trenerem bramkarzy zostanie zaufany człowiek szkoleniowca, Vincezno Di Palma.

Dopięte są wszystkie kwestie finansowe. Umowa obowiązywać będzie przez 4 lata. W tym czasie Prandelli otrzy ma 5,2 mln euro. Stery reprezentacji przejmie od razu po zakończeniu mistrzostw świata w RPA.

Cesare Prandelli rozpoczynał swoją karierę trenerską w Atalancie Bergamo, gdzie początkowo zajmował się grupami młodzieżowymi. Później zaliczył krótkie epizody w Lecce, Hellas Weronie i SSC Venezia. W 2002 roku trafił do Parmy, gdzie pracował dwa lata. Parma była wtedy blisko bankructwa, a mimo to drużyna pod wodzą Prandellego dwukrotnie zajmowała piąte miejsce w lidze. Od 2005 roku trenuje Fiorentinę, z którą największy sukces odniósł w sezonie 2007/2008 - zajęcie czwartej lokaty w Serie A i dojście do półfinału Pucharu Uefa

Recepta na zwycięstwo? Carlos Marchena! ?

Więcej o: