F1. Michael Schumacher wystartuje z nowym skrzydłem

- Tor Istanbul Park jest wyjątkowy. Przebiega w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, jest lekko górzysty i składa się w z wielu zakrętów o różnych profilach, więc ogólnie jeździ się tam całkiem fajnie - twierdzi Michael Schumacher, dla którego inżynierowie Mercedesa przygotowali na GP Turcji nowe tylne skrzydło typu F-duct.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Na kilka następnych wyścigów przygotowaliśmy bardzo duże i wymagające w opracowaniu modyfikacje. W Turcji powrócimy do naszego poprzedniego układu zawieszenia oraz wersji nadwozia z większym rozstawem osi. Ponadto zastosujemy najnowszą ewolucję naszego tylnego skrzydła typu F-duct - zapowiedział przed GP Turcji szef teamu Mercedesa Ross Brawn. Wyścig odbędzie się za tydzień pod Stambułem.

Michael Schumacher nigdy na tym torze nie wygrał, ale po trzech latach wróci na Istambul Park z przyjemnością. - Tureccy fani zawsze byli dla mnie bardzo mili. Mam nadzieję, że będą nas wspierali z entuzjazmem - mówił siedmiokrotny mistrz świata.

- Tor Istanbul Park jest wyjątkowy. Przebiega w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, jest lekko górzysty i składa się w z wielu zakrętów o różnych profilach, więc ogólnie jeździ się tam całkiem fajnie. Bardzo niecierpliwie czekam na ten weekend, szczególnie ze względu na fakt, że nasi ludzie w fabryce pracowali ostatnio niesamowicie ciężko, aby ponownie dostarczyć nam udoskonalony bolid. To oczywiste, że pragniemy wynagrodzić ich wysiłki - dodał Niemiec.

Bolidy Renault ? w najdłuższej podróży roku

Więcej o: