MŚ 2010. Winston Reid dotarł na zgrupowanie kadry Nowej Zelandii

Winston Reid (21) dołączył do kolegów z reprezentacj Nowej Zelandii, którzy rozpoczęli we wtorek zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Na boisku treningowym stawił się zaraz po pryzlocie z Londynu.

Wybór bardzo młodego obrońcy przez Rickiego Herberta, był zaskoczeniem. On i Tommy Smith, bardzo możliwe, że zagrają w poniedziałkowym meczu z Australią i wspomogą w obronie kapitana zespołu Ryana Nelsena.

Trener All Whites powiedział, że w poniedziałkowym spotkaniu towarzyskim z Australią ma zamiar zagrać znowu trzema obrońcami, tak samo jak w meczu kwalifikacyjnym z Bahrajnem

Do tej pory Nelsena w formacji defensywnej wspierali Ben Sigmund i Ivan Vicelich. Bardzo prawdopodobne, że na prawej obronie zagra Reid właśnie. Sigmundowi, który w ostatnich ligowych meczach prezentował się poniżej oczekiwań, został niedawno tatą. To szansa dla będącego na celowniku włoskich klubów dwudziestojednolatka .

Nowa Zelandia zagra na Mistrzostwach Świata w RPA w grupie F i zmierzy się z Włochami, Paragwajem i Słowacją. W poniedziałek All Whites zagrają mecz towarzyski z Australią.

- Nie zdziwię się, jeśli ktoś złapie kontuzje podczas tego meczu - Rory Fallon ?

Więcej o: