MŚ 2010. Mark Gonzalez: Marcelo Bielsa zasługuje na szacunek.

Mark Gonzalez, jedna z największych gwiazd reprezentacji Chile grająca na co dzień w CSKA Moskwa, w wywiadzie dla FIFA.com powiedział, że selekcjoner chilijskiej reprezentacji, Marcelo Bielsa, jest najlepszym trenerem z jakim było mu dane pracować. Piłkarz stwierdził też, że mecze ze Szwajcarią i Hondurasem będą kluczowe dla awansu do części finałowej turnieju.

Piłkarz CSKA, który urodził się i mieszkał w RPA powiedział, że na początku współpracy z argentyńskim trenerem on i koledzy z reprezentacji musieli nauczyć się stylu gry, jaki preferuje selekcjoner. - Początkowo mieliśmy problemy ze "złapaniem" tempa i sposobu gry, jakie narzucił nam Bielsa, ale już pod koniec eliminacji do Mistrzostw Świata graliśmy instynktownie. Poznaliśmy się na tyle dobrze, że rozumiemy się bez słów - powiedział Gonzalez. - Najważniejsze jest to, że kwalifikując się do finałów w RPA, pokazaliśmy jak mocnym zespołem jesteśmy. Nie boimy się wyzwań i stać nas na wiele - dodał.

Według piłkarza moskiewskiego klubu Marcelo Bielsa, dzięki ogromnemu doświadczeniu trenerskiemu, zmienił reprezentację Chile. - Gramy teraz zupełnie inaczej niż zanim się pojawił [Bielsa]. Nie ma lepszego trenera niż on. Jest zasadniczy i dokładny. To perfekcjonista i profesjonalista w jednym.

Gonzalez pochwalił podejście trenera do piłkarzy. - Możemy się zwrócić do niego o każdej porze dnia i nocy niekoniecznie w sprawach sportowych, a on nigdy nie okaże nam braku szacunku - komplementował selekcjonera.

Mecze ze Szwajcarią i Hondurasem kluczowe

W grupie H Chile zmierzy się z Hiszpanią, Szwajcarią i Hondurasem.

- Moim zdaniem, nie obrażając innych zespołów, najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Hiszpania, - stwierdził Gonzalez. - Szczerze mówiąc będzie nam niezwykle trudno wywalczyć pierwsze miejsce - określił sytuację w grupie Chilijczyk. W wygraną z Hiszpanią nie za bardzo wierzy - Hiszpańscy piłkarze, są niesamowici - mówi. Dlatego też wygranych upatruje w meczach ze Szwajcarią i Hondurasem. Dodał, że minimum, jakie chciałby osiągnąć, to wyjść na drugim miejscu z grupy.

Chile zagra pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 6 czerwca z Hondurasem.

Podziękował 5 piłkarzom - Marcelo Bielsa ?

Więcej o: