MŚ 2010. Marcelo Bielsa podziękował pięciu piłkarzom

Trener reprezentacji Chile Marcelo Bielsa uszczuplił 30. osobową szeroką kadrę o 5 piłkarzy. Selekcjoner podjął decyzję po przegranym w niedzielę meczu towarzyskim z Meksykiem (0:1)

Wszyscy piłkarze, którzy nie pojadą na Mundial, to pomocnicy: Manuel Iturra (Universidad de Chile), Pedro Morales, (Dinamo Zagrzeb) Jaime Valdésa (Atalanta) i Colo Colo duo Charles Aranguiz i Jose Pedro Fuenzalida.

Iturra został wykluczony z reprezentacji po brutalnym faulu, jakiego dopuścił się na Guardado w niedzielnym spotkaniu.

Mecz odbył się na jednej z największych aren piłkarskich świata - Aztecko Stadium, w mieście Meksyk. W 13. minucie, po podaniu Blanco, Medina pokonał chilijskiego bramkarza Luisa Antonio Marinę. Chile kończyło spotkanie w 10., po tym jak Manuel Ittura zobaczył czerwoną kartkę.

Drużyna Marcelo Bielsa zagra na Mundialu w grupie H z Hiszpanią, Szwajcarią i Hondurasem. Chile pierwszy mecz w RPA zagra 16 czerwca. W spotkaniu zmierzy się Hondurasem.

Do 1 czerwca, kiedy to selekcjoner południowoamerykańskiej drużyny ogłosi ostateczny skład, mający zagrać na Mistrzostwach Świata, trener podziękuje jeszcze dwóm piłkarzom.

Szeroka kadra Chile na Mistrzostwa Świata 2010 ?

Więcej o: