MŚ 2010. Australia: Kewell może nie zagrać z Niemcami

Harry Kewell, który mimo kontuzji został powołany przez szkoleniowca Australii do kadry na mistrzostwa świata w RPA, może nie zagrać w meczu otwarcia z Niemcami. Na pewno zagra na mistrzostwach -uspokaja trener Pim Verbeek.

Australia swoje pierwsze spotkaniu na mundialu w RPA rozegra 14 czerwca z Niemcami. Trener Pim Verbeek boryka się z problemami kadrowymi. Do gry mogą nie być gotowi Tim Cahill z Evertonu i bramkarz Fulham Mark Schwarzer. Kontuzję leczy również gwiazdor "Kangurów" Harry Kewell. Verbeek ma jednak nadzieję, że napastnika Galatasaray uda się wyleczyć.

- Oczywiście, że wszyscy boją się o zdrowie Harry'ego., ale wydaje mi się, że będzie dobrze. Chcielibyśmy, żeby był już zdrowy na mecz towarzyski z Danią, który zostanie rozegrany 1 czerwca -mówił Verbeek.

- Mam dobry kontakt z personelem medycznym, który codziennie informuje mnie o zdrowiu Kewella. Mamy jeszcze pięć tygodni , żeby przygotować się do meczu z Niemcami, mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - uspokoił dziennikarzy selekcjoner Australii.

Sam Kewell mówi, że jego absencja w meczach Galatasaray była tylko środkiem zapobiegawczym i obiecuje, że będzie gotowy na mistrzostw świata. O wszystkim jednak mają zadecydować lekarze.

Trener Japonii liczy na Hondę i półfinał czytaj tutaj ?

Więcej o: